Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşti 80 Bin Öğrenci Dijital Ortamda Seçimlerini Yaptı

gazi

[ad name=”HTML”]

Türkiye’nin en büyük 2. üniversitesi konumunda olan Gazi Üniversitesi, Öğrenci Konseyi seçimlerini dijital ortamda gerçekleştirdi.

Gazi Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın yazılımını gerçekleştirdiği, siber güvenliği en üst düzeyde olan bir programla yapılan seçimlerde öğrenciler sandık başına gitmeden bilgisayarlı bir ortamda, baskıdan uzak oylarını kullandılar.
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber seçimlerin kavgasız, gürültüsüz, tartışmasız bir şekilde çok şeffaf, demokratik ve masrafsız yapılmasının önemli bir gelişme olduğunu bildirdi. Seçimlerde adayların not ortalamaları yüksek ve dönem kaybetmemiş olma şartı nedeniyle konseyin çalışkan öğrencilerden oluşmasının da önemli bir farklılık sağladığını belirten Büyükberber Gazi Üniversitesi’nin bilişim alt yapısına sürekli yatırım yaptığını, bunun sonucunda tüm üniversitenin daha şeffaf ve hesap verebilir bir yapıya kavuştuğunu söyledi.

Gazi Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Gürbüz de Gazi Öğrenci Konseyinin yapısal bir reform yapacağını, her öğrencinin sesi olacaklarını, faaliyetlerin kalıcı ve yararlı şekilde planlanacağını belirtti.

Öğrenci Konseyi üyeleri üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber’i makamında ziyaret ederek, belgelerini teslim aldılar.

Kaynak: Ajanslar

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir