Sherlock Holmes’un İzinden Gitti Başarıdan Başarıya Koştu

holmes-g

 

[ad name=”HTML”]

 

İzmir’deki Yaşar Üniversitesi’nin 2014-2015 akademik yılı birincisi, jeofizik mühendisliği bölümünü yarıda bırakıp İngiliz edebiyatına olan büyük tutkusunun peşinden giden, Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Özge Canbul oldu.

Canbul, diplomasını çocukları Yankı ve Yalın’la sahneye çıkarak aldı. Yaşar Üniversitesi bu yıl 1040 mezun verdi.

 

ÜÇ BÖLÜM MEZUNU

İzmir Atatürk Lisesi’ni bitiren Özge Canbul, üniversite sınavında Jeofizik Mühendisliği bölümünü kazandı. İki yıl sonra, bu bölümde mutlu olmadığı için okulu bıraktı. Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes serisinin tutkunu olan ve İngiliz edebiyatını çok seven Özge Canbul, ailesinin de desteğiyle hayallerinin peşinden gitti. Bir yıl üniversite sınavına hazırlandı ve Yaşar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü yüzde 100 burslu kazandı. Canbul, eğitimine devam ederken çift ana dal yapıp Mütercim Tercümanlık ve Açıköğretim’de de Uluslararası İlişkiler okumaya başladı. Her üç bölümü de başarıyla tamamlayan Canbul, pedagojik formasyon eğitimi de aldı. Özge Canbul, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ndeki derecesiyle 2014-2015 akademik yılında Yaşar Üniversitesi’ni birincilikle bitirdi. Aynı zamanda bu derecesiyle Geleneksel Selçuk Yaşar Başarı Ödülü’nün de sahibi oldu.

 

ABD’DE DEVAM

ABD’nin en prestijli burs programı olarak kabul edilen Fulbright Bursu’nu da kazanan ve bu nedenle eğitimine ABD’de devam edeceğini belirten Özge Canbul, “Her zaman hayallerimin peşinden gittim ve mutlu olacağım yolları tercih ettim. Ailem de bana hep destek oldu. Üniversiteyi birincilikle bitirmek, insanların sevdikleri bölümlerde okuduklarında neler başarabileceğinin de bir göstergesi. Gençler hayallerinin peşinden gitmekten asla korkmasınlar” dedi.

[ad name=”Google Adsense”]

Kaynak: Hürriyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir