NEF Vakfı 2017/18 Burs Başvurusu Ekim’de Başlıyor!

Türkiye genelinde tüm devlet üniversitelerinde okuyan ve Nef Vakfı Yönetim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyan öğrencilerin eğitim hayatlarına, “Yüksek Eğitim Bursu”yla destek verilmektedir. 2015 yılından bu güne 1.018 üniversite öğrencisine burs desteği sağlanmıştır. Her yıl yüzlerce öğrenciye verilen burslar kesintisiz 12 ay boyunca devam etmektedir.

On öğrencimize verdiğimiz “Yıldız Çocuk Bursu” ile öğrencilerimizin eğitim hayatı boyunca verilen tam kapsamlı eğitim desteğinin yanı sıra sosyal zekalarını da geliştirecek aktivitelere katılmalarına destek verilmektedir.

Bursiyerlerimiz arasında, her yıl o eğitim döneminde en başarılı olan öğrencimize de dönem sonunda 1.500 TL’lik “Üstün Başarı Bursu” verilmektedir.

Öğrenci Burslarının İşleyişi:

  • Türkiye genelindeki 114 devlet üniversitesine çağrı yaparak burs duyurusu yayınlanır,
  • Adaylarımız www.nefvakfi.org adresinden online olarak başvuru yapar,
  • Üniversitelerin ilettiği başvurular ve bireysel başvurular arasından ön eleme yapılır, asil ve yedek öğrenciler belirlenir,
  • İlk aşamadaki inceleme sonuçları olumlu olan adaylarımıza belirtmiş oldukları iletişim bilgilerinden ulaşılır ve Kasım ayı içerisinde ilgili evraklar istenir. Burs başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğruluğu teyit edilir.
  • Burs almaya hak kazanan öğrencilere bilgilendirme yapılır. Eğitim öğretim dönemi başında burs işlemleri başlatılır,
  • 12 Ay boyunca burs desteği sağlanır.

Tüm sorularınız için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan sorular bölümünden yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir