Kanada Günleri Ankara ve İstanbul’da Başlıyor

kanada

 

[ad name=”HTML”]

Kanada Günleri

Kanada’da Dil, Lise ve Üniversite eğitimi almak ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını almak için Kanada Günleri, 24-25-26 Ekim’de Ankara ve İstanbul’da !

Ne zaman?

24 Ekim Ankara
Hilton Otel
13:00-18:00

25-26 Ekim, İstanbul
Point Hotel, Taksim
13:00-18:00

Kimler katılacak?

Üniversiteler, Liseler, Dil Okulları, Yaz Okulları, Kanada‘ya göçmenlik konusunda yetkililer,Yerel Eğitim ile ilgili kurum ve kuruluşlar…

     Katılımcı Okullar Listesi

 • FIC at Simon Fraser University/ Vancouver
 • University of Victoria/ Victoria
 • International Language Academy of Canada (ILAC)/ Toronto, Vancouver
 • Burnaby School District/ Burnaby, BC
 • Bronte College/ Ontario
 • ICM at University of Manitoba/ Manitoba
 • KGIC King George International College/ Vancouver, Toronto, Victoria, Halifax
 • Limestone District School Board/ Ontario
 • Centennial College/ Toronto
 • Langley School District / Langley, BC
 • PLI / Kaplan / Vancouver, Toronto
 • Banff Education Centre (BEC)/ Montreal
 • University of Toronto English Language Program/ Toronto
 • The University of the Fraser Valley (UFV)/ Abbotsford
 • Surrey Schools/ Surrey
 • Canadian Language Learning College/ Halifax, Ottawa, Toronto
 • Ridley College / Ontario
 • Braemar College/ Toronto

KANADA  HAKKINDA

kanada

* Nüfusu: 31,830,000
* Para birimi: Kanada Doları
* Resmi dil: İngilizce ve Fransızca
* Universite sayısı: 94
* Kıtalara uzaklık: Asya (11—15 saat); Avrupa (8-10 saat); Latin Amerika (8-12 saat)

 

 

 

 

 

KANADA’ DA EĞİTİM

Kanada her yıl yapılan araştırmalarda dünyanın en yaşanılası ülkeri sıralamasında ilk 3‘te yer almaktadır. Kanada’ da eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Yapılan araştırmalarda Kanada üniversiteleri dünya sıralamasında ilk 10’da yer almaktadır. Okulların bir kaç tanesi dışında hemen hepsi devlet okuludur  ve eğitim kaliteleri ortalama aynı düzeydedir. Kanada okullarından alınan diplomalar bütün dünyada kabul görmektedir.

Okulların seviyeleri hemen hemen aynı olmasına rağmen fiyatları okulun bulunduğu bölgeye göre değişiyor. Toronto’daki bir okulla, Toronto’ya 1 saat mesafedeki başka bir okulun fiyatları birbirinden çok farklıdır.

Kanada’da suç oranı çok düşüktür.  Dolayısıyla güvenli ve huzurlu bir eğitim için ideal bir okul hayatı sunar..

Kanada eğitim sisteminde kişi başına ayrılan bütçe diğer birçok ülkeden daha fazladır.

Kanada farklı kültürlere karşı hoşgörülü bir politika izlediği için, Kanada’ da yabancı öğrenciler hiç zorlanmıyorlar ve kendilerini ait hissettikleri huzurlu bir ortamda eğitim alıyorlar.                     

Yıllardır Kanada eğitim kurumları ile iyi ilişkiler yürüten CDS, son yıllarda yurtdışında eğitime ama özellikle Kanada’da eğitime artan talebi görerek ilk defa Mart 2011’de Ankara ve İstabul’da düzenlediği Kanada Günleri’nin 4.sü Ekim 2014’de düzenliyor. Amaç kaliteli ve ekonomik eğitim almak isteyen öğrencilere Kanada’da ki eğitim sistemini ve imkânlarını anlatmak, eğitim sisteminin tanınır ve anlaşılır olmasını sağlamak ve Kanada’ya giden ögrenci sayısına destek olmak. Etkinlik sırasında öğrenciler, farklı öğrenim dallarında uzman, YÖK denkliği olan ve hem Kanada’da hem de dünyada saygın bir yere sahip eğitim kurumlarının yetkilileriyle birebir görüşme imkanı bulacak ve gerekli belgeleri getirdiklerinde üniversitelere kayıt yaptırıp kabul alabilecekler. 

kanada2Kanada= Amerika dinamizmi+ Avrupa kültürü

Dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri !

MEZUNİYET SONRASI ÇALIŞMA İMKANLARI

Kanada  yabancı öğrencilere eğitim süresince ve  mezuniyet sonrası çalışma imkanı sağlıyor. Mezuniyet sonrası çalışma izin süresi Citizenship and Immigration Canada tarafından aldığınız eğitimin süresine göre belirleniyor. Bu süre yüksek lisans ve lisans programları için 2 ve 3 yıl arasında değişmektedir.

VİZE ALIMI

Yıllardır ortalamada Kanada’da birçok  eğitim kurumunda öğrenimine başlayan her 10 Türk öğrenciden 3 tanesi CDS aracılığıyla yurtdışına gitmiş. Kanada’da bir çok okulda tek tercih CDS. Bu tür bir reputasyonla CDS ailesi ile yola çıkan hemen hemen hiçbir öğrenci bu süreçte bir sorun yaşamıyor.

cdsCDS Hakkında?

CDS 20 yıldır dünyaca ünlü eğitim kurumları, liseler dil okulları ve üniversiteleriyle Türk öğrencileri arasında bir köprü vazifesi görüyor. CDS ‘nin Kanada’da ki okullar ve bölümleri hakkındaki bilgi birikimi ve deneyimi öğrencilerin kendi yol haritalarını çizmeleri konusunda oldukça büyük bir önem arzetmektedir.

CDS aynı zamanda UED ( Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği)’ in kurucu üyelerindendir. 2005 yılında dönem başkanlığı yaparak, uluslararası eğitim danışmanlığı veren kurumları aynı çatı altında toplamıştır.

CDS, kurulduğu günden bu yana ağırlıklı olarak Kanada’ya öğrenci yollayan bir acentadır. CDS’nin hizmet verdiği öğrenci profiline bakıldığında 1/ 3 ünün Kanada, geri kalan 2/ 3 ünün Amerika, Avusturalya, Yeni Zelanda ve İngiltere’yi tercih ettiği görülüyor.

CDS ‘nin Kanada Günleri’ni düzenleme amacı, kaliteli eğitim almak isteyen öğrencilere Kanada’ nın imkanlarını ve eğitim sistemini anlatmak.  Ayrıca öğrencilerin Kanada Eğitim kurumlarından gelecek olan yetkililerle doğrudan iletişime geçip kafalarındaki sorularını sormalarını ve doğru bir seçim yapabilmelerini sağlamak.

Kanada Günleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için CDS  ile bağlantıya geçiniz…

CDS Beyoğlu (Merkez)

İstiklal Cad. Gala Han. No:86 Kat:3
34435 Beyoğlu, Istanbul, Türkiye

T : (+90 212) 292 40 26
F: (+90 212) 243 45 21
W: www.cds.com.tr
Kroki için tıklayınız!

KANADA GÜNLERİ KAYIT FORMU

http://kanadagunleri.com/#kayit

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir