Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ücretsiz Avrupa ve Balkan turu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan öğrencilere ücretsiz Avrupa ve Balkan turu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Genç Kaşifler Treni Projesi” ile üniversite öğrencileri ve mezunları Osmanlı İmparatorluğu coğrafyası içerisinde yer alan 9 ülkeye seyahat edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversite öğrencileri ile mezunlar için Osmanlı İmparatorluğu coğrafyası içerisinde yer alan 9 ülkeye gezi düzenliyor. Tarih bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden genç bir neslin yetiştirilmesi için hazırlanan “Genç Kaşifler Treni Projesi”nde seyahatler sırasında yapılan etkinliklerle gençlerin sosyalleşmesi ve düzenlenen yarışmalarla kitap okumaya teşvik edilmesi amaçlanıyor. “Genç Kaşifler Treni Projesi”ile öğrenci ve mezunlar Osmanlı İmparatorluğu coğrafyası içerisinde yer alan 9 ülkeye trenle yolculuk yapacak.

Üniversite öğrencileri ve mezunları faydalanabilecek

Genç Kaşifler Treni, Romanya’nın Bükreş, Macaristan’nın Budapeşte, Avusturya’nın Viyana, Hırvatistan’ın Zagreb, Bosna-Hersek’in Saraybosna, Sırbistan’ın Belgrat, Makendonya’nın Üsküp, Kosova’nın Priştine ve Yunanistan’ın Selanik kentlerine gerçekleştirilecek ziyaretleri kapsıyor.
Üniversitelerde öğrenimlerini sürdüren ya da mezun olan 19-25 yaşlarındaki gençleri ağırlayacak olan Tren, 22 Ağustos–3 Eylül tarihlerinde erkek, 05 Eylül–17 Eylül tarihlerinde ise bayan misafirlerini taşıyacak.
Başvurular, “http://gsb.gov.tr/Sayfalar/2378/2375/basvuru.aspx” adresinden yapılacak ve 10 Ağustos tarihinde saat 00.00’da tamamlanacak.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir