Öğrenci Kariyeri Banner

YTÜ Racing 4. Aracı YTR-04'ü Tanıttı!

YTÜ Racing 4. Aracı YTR-04'ü Tanıttı!

 Yıldız Teknik Üniversitesi Formula Student Takımı YTÜ Racing’in dördüncü aracı YTR-04, geçtiğimiz hafta Beşiktaş kampüsünde bulunan oditoryum salonunda görkemli bir tören ile tanıtıldı.


YTR-04 lansmanı; basının,sponsor firma yetkililerinin, öğretim görevlilerinin, ailelerin ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Ortak görüş olarak inovasyona, ar-ge ve markalaşmaya önem verilmesi, gençlerin desteklenmesi, üniversite-sanayi iş birliklerinin daha da arttırılması gerektiği vurgulandı.

Yeni araç, önceki araçlara kıyasla tamamen yeni bir konsept ve tasarımla, daha fazla mühendislik saati harcanarak ortaya çıkarıldı. YTR-04’te aero paket kapsamında ön ve arka kanatlar ve difüzör kullanılmasının yanı sıra araç üzerinde bulunan parçalarda yüksek oranda karbon fiber kullanımı gerçekleşti. Böylece aynı donanıma sahip parçalar daha hafif hale geldi.

ytu-racing6-m

Önceki araca göre bu sene eklenen aero paket ve paddle-shift ile kontrol edilen pnömatik vites sistemi (Formula 1’de kullanılan sistemle aynı kökenli) kullanmaya başlamasına rağmen, bir önceki sezonun aracına göre “15 kg” hafifledi. Önceki senenin aracı olan “YTR-03 240 kg” iken “YTR-04 225 kg” olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yarış aracında önceki seneden farklı olarak, 3D yazıcı ile üretilmiş emme manifoldu, yayvan yağ karteri, traction control gibi yeni özellikler de yer alıyor.

YTU Racing ekibi bu yaz YTR-04 ile; 20-23 Temmuz Macaristan (Euroring) 1-5 Ağustos Çek Cumhuriyeti (Autodrom Most) 8-13 Ağustos Almanya (Hockenheimring) Pistlerinde rakiplerini geride bırakmak için yarışacak. Hedef Avrupa'nın tozunu attırmak!

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.