YÖK'ten Katlamalı Harç Açıklaması

yok-g

[ad name="HTML"]

 

YÖK, üniversite eğitimini süresi içinde tamamlamayan öğrencilerden alınan ve ‘katlamalı harç’ olarak ifade edilen ücret ile ilgili Başbakan Davutoğlu’ndan, sorunun çözümü için çalışma başlatılması talimatı verildiğini açıkladı.

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK), üniversiteyi eğitim süresi içinde bitiremeyen öğrencilerin ödeyeceği ‘katlamalı harç’ olarak ifade edilen katkı payı ve öğrenim ücreti ile ilgili açıklama geldi. Buna göre konu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüldü. Başbakan Davutoğlu ve Bakan Avcı, sorunun çözümü için çalışma başlatılması talimatı verildi. YÖK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Son günlerde gündeme gelen yükseköğretim kurumlarını zamanında bitiremeyen öğrencilerimizin ödeyecekleri katkı payı ve öğrenim ücretleri ile ilgili sorunun çözümü için Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı ile birlikte Sayın Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile görüştük. Bu görüşmede konu müzakere edildi ve kendileri sorunun çözümüne yönelik çalışma başlatılması talimatını verdiler. Çok kısa bir süre içerisinde bu konuda gelişme kaydedileceğini umuyoruz.”

katlama

[ad name="Google Adsense"]

Kaynak: Ajanslar


Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.