YÖK'ten 30 Yaş ve Üstüne Sınavsız Üniversite

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, 30 yaş ve üstündeki kişilerin üniversiteye sınavsız alınmalarıyla ilgili çalışma başlattıklarını da söyledi.

YÖK'ten 30 yaş ve üstüne sınavsız üniversiteYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya , yüksek öğretim sisteminin Türkiye ve dünya şartlarına uygun olarak yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi. 30 yaş ve üzeri yetişkinlerin üniversiteye sınavsız girebilmeleri de gündemde.

Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve Eğitim Kurumu yöneticilerinin bir araya geldiği 1. Eğitim Zirvesi'nde önemli açıklamalar yapıldı.
Zirvede konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, 1980'lerin başında oluşturulmuş o günün koşullarında oluşturulmuş terazinin bugünkü sikleti çekmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Zirvede 30 yaş üstü yetişkinlere sınavsız üniversite hakkı verilmesi de gündeme gelen konular arasındaydı. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya yükseköğretim sisteminin yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi: Bu Yüksek öğretimin yeniden yapılandırılması konusunda zannederim hepimiz mutabıkız. 21. Yüzyılın Türkiye'sinin ve dünyanın şartlarına uygun bir yeniden yapılanmanın ihtiyacı gerçekten çok belirgin.

Gökhan Çetinsaya söz konusu hazırlıkların tamamlandığını ve 12 Mayıs'ta kamuoyuna duyurulacağını da belirtti.: Çalışmalar tamamlandı. 12 Mayıs'ta Erzurum'daki üniversiteler arasındaki kurum toplantısında sizlerle ve bütün kamuoyuyla bu çalışmaları paylaşacağım.

Kaynak:  Bugün

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.