Yapay Zekayla Günlük Hayatı Kolaylaştırmanın 10 Yolu

Gücünü yapay zekadan alan, kullanıcıların kişisel yaşamını düzenlemesine yardımcı alan çok sayıda yeni araç ve hizmet var.

how-it-works25_503x307

Lisa” ile Daha İyi Fotoğraflar Paylaşın

Yemeğinizin birkaç tane fotoğrafını çektiniz. “Acaba hangisi daha çok beğeni alıp daha fazla takipçi çeker?” diye düşünüyorsunuz. Lisa, seçtiğiniz fotoğraflar arasında en iyi olanı seçmenize yardımcı oluyor. Fotoğrafı inceledikten sonra, seçtiği fotoğraf için etiketler de oluşturuyor.

Boomeranggg_503x307

Boomerang for Gmail” ile Daha İyi E-postalar Yazın

E-postanıza cevap alma ihtimaliniz nedir? Boomerang for Gmail adlı eklenti; e-postanızın uzunluğu ve başlığı gibi detaylara bakarak size bunu söylüyor. Ayrıca aylık 15 Dolar’lık bir ücret karşılığında, yazdığınız e-postanın ne kadar pozitif olduğunu da değerlendiriyor.

brainfmm_503x307

Brain.fm” ile Odaklanın

Hem masa üstünde hem de mobilde kullanılabilen bu uygulama, kullanıcıların belirli bir işe odaklanmasına veya uyumasına yardımcı oluyor. İlk beş oturum ücretsiz.

beautifull_503x307

Beautiful.ai” ile Kaliteli Sunumlar Hazırlayın

Karşılaştırma tablolarının yanı sıra 50’den fazla şablon sunan Beautiful.ai, sunum hazırlama sürecini kolaylaştırıyor.

timelyy_503x307

Timely” ile Zamanı Takip Edin

Üzerinde çalıştığınız dosya ve uygulamaları takip eden Timely, bir projenin ne kadar sürede biteceğini ölçüyor.

mmeeting_503x307

Clara” ile Toplantılarınızı Düzenleyin

Toplantı düzenlerken sanal yönetici Clara’yı e-posta yazışmalarınıza dahil edin. Clara, kullanıcıların tercih edilen buluşma zamanı ayarlamasına, kimin kimin arayacağına ve ne zaman onay gönderileceğine karar vermesini sağlıyor.

gloatt_503x307

Gloat” ile Yeni Bir İş Bulun

Gloat, kullanıcının öz geçmişine veya LinkedIn profiline bakarak iş bulma imkanını artırabilecek tüyolar veriyor.

civikk_503x307

CivikOwl” ile Haberleri Daha Ciddi Şekilde Okuyun

CivikOwl adlı tarayıcı eklentisi, okumak üzere seçtiğiniz haberleri tarayarak haberin kalitesini ve siyasi yanlılığını değerlendiriyor ve farklı bakış açıları sunuyor.

fit-genie-1-11_503x307

FitGenie” ile Daha Akıllıca Beslenin

FitGenie, kilo vermek veya kas yapmak gibi hedefler koymanızı sağlıyor, çeşitli yemekler öneriyor ve yemeklerin nasıl yapılacağını tarif ediyor.

cutomss_503x307

Borderwait.net” ile Gümrükten Geçin

Makine öğrenimi kullanan Borderwait.net adlı web sitesi, ABD Gümrük ve Sınır Koruması’nın geçmiş verilerini analiz ederek eşyaların ABD’deki 40’tan fazla havaalanında gümrükten ne kadar sürede geçeceğini tahmin ediyor.

Kaynak

 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.