Yakın Gelecekte Başımıza Gelecek Teknolojik GelişimlerTeknolojinin geleceği kimi zaman çok başarılı işlere kimi zamanda insanlığın sonunu hazırlayacak gelişimlere ev sahipliği yapıyor.

[ad name="Google Adsense"]Bakalım teknoloji de bizleri neler bekliyor ?
1.Robot Savaşları


Kulağa pek hoş gelmese de insanlığın teknolojiye ve elektroniğe katkıları robotların hayatımızın içine girmesine müsade etmiş oldu. Dolayısıyla robotlar tarafından istila edilecek bölgeler, hatta robotları ile savaşan ülkeler olacak. Ki bu söylediğimizin bir kısmı gerçek oldu bile. Robot savaşları gösteri amaçlı yapılıyor. Hatta devasa robotların savaşacağı, film de gördüğümüz sahneyi aratmayacak.
2.İnsansız Araçlar


İnsansız araçlar, uçaklar ve daha fazlası: Google, Tesla, Apple, Bmw gibi çok önemli isimler ve teknoloji liderleri etkin olarak insan ihtiyacı olmadan seyahatlere ve ulaşımlara imkan sağlayacak teknolojiler üzerinde çalışıyor. Yakın bir gelecekte bizleri sürücüsüz araçların mevcut olduğu trafik ve hava seyahatleri bekliyor.
3.Drone

 


Drone yardımıyla hava seyahati: Teknolojinin geleceği noktasında belki de en dikkat çeken gelişmelerden olan dronelar, kargo taşımacılığı, yangın söndürme, arama ve kurtarma faaliyetleri gibi bir çok alanda zaten çalışıyorlar. Ancak önümüzdeki yıllar içerisinde kişilerin kendi drone araçları yardımıyla seyahat etmeleri mümkün olacak.
4.Akıllı Ev


Akıllı ev sistemleri: Tam anlamıyla olmasa da teknolojinin geleceği çoktan akıllı ev sistemlerine ve onların araçlarına yönelmiş durumda. Ancak ilerleyen zamanlarda bizleri standart akıllı anlayışımızdan farklı bir nitelik bekliyor. Sizin alışkanlıklarınızı, kaç derece su ile duş aldığınızı ve evinizi ısıttığınız, işten kaçta çıkıp eve döndüğünüzü siz ona söylemeden kontrol eden ve davranan teknolojide evler… Çöplerinizi otomatik geri dönüşüme yollayan, evinizdeki ürünler bitince sizin yerinize daha önce kullandığınız miktarlarda siparişler verebilen evler.

[ad name="HTML"]


kaynak


Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.