Vize Haftasına Bir de Bu Perspektiflerden Bakın!

Tercih ettiğiniz üniversitedesiniz ya da değilsiniz. Vize zamanı geldi, geçiyor. Vizelere farklı perspektiflerden bakmak gerekiyor:

-İş hayatında her gün erken kalkacağınız o günler yaklaşıyor ise bu stresin bile tadını çıkarın! Bırakın sizi vizeler sıkıntıya soksun. Sonuçta hala öğrencisiniz ve bunun kıymetini bilin.

 

vize-haftasi-1

-Vizelere sınıf geçmek için bakmayın. Vizelerden iyi almayı, finalde kafanız rahat olsun diye istemeyin sadece.

Resim3

-Öğrenmeye bakın! Üniversiteyi mesleğiniz için okuduğunuzu unutmayın ve kendinizi geliştirmek için o notları gerçekten öğrenmemizde ve bilgilerin de kalıcı olmasını sağlamanızda fayda var.

vize haftası

-Üniversitelerde vizeler kalktığında; vizelere ettiği şikayetten daha çok şikayet etme potansiyeli olan öğrenciler de var.

-Vizeler, hareketli geçen öğrencilik hayatımızda, bizi derslere yeniden bağlayan ve kitaplarımızı açmayı sağlayan bir araçtır. Bu açıdan da bakmak gerekiyor.

vize

-Vize haftası birleştiricidir! Alınan notlar paylaşılır, birlikte ders çalışılır. Hiç konuşmadığınız, tanışmadığınız sınıf arkadaşlarınızla 'vize' çatısı altında birleşirsiniz. Bu zor günlerde öğrencinin öğrenciden başka dostu yoktur.

-Kütüphaneye gitmemize sebep olur. Öğrenciler olarak, kütüphane havasını almayı hatta kütüphanede sabahlamayı vizeler olmasa es geçebilirdik.

library-1400313_640

-Vizeler, uykunun kıymetini anlamamızı sağlar. Düzenli ders çalışmanın ve dersi derste öğrenmenin önemini hatırlatır.

vize

-Çalışmaya başladığınızda hocanın 200 sayfayı bu kadar sürede nasıl işlediğini sorgularken, o 200 sayfayı 1 günde bitirerek zekanızın sınırlarını zorlayacaksınız!

-Vize haftasına, bir de fotokopicilerin açısından bakmak gerekiyor. Bir nevi ekmek kapıları niteliğinde olan vize haftaları fotokopiciler için öğrencilerden daha önemli olsa gerek.

Vize-haftaisi-fotokopi

Bu içerik ÖğrenciKariyeri Ailesinden Arzu Yıldırım tarafından özel olarak hazırlanmıştır.

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.