Öğrenci Kariyeri Banner

Üniversiteye Başlayanların Bilmesi Gereken 5 Şey!

Üniversiteye Başlayanların Bilmesi Gereken 5 Şey!

Üniversitelerin açılmasına artık sayılı günler kaldı. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin büyük bir çoğunluğunu yeni bir hayatın heyecanı sardı. Özellikle üniversite için yeni bir şehre geçiş yapan öğrencilerde bu  heyecan iki-üç katı diyebiliriz.

Biz de üniversiteye yeni başlayan öğrenci arkadaşlarımızın bilmesi gereken 5 önemli maddeyi sıraladık

İşte Üniversiteye Başlayanların Bilmesi Gereken 5 Şey:

1- Ulaşım kartı çıkartın

Şehir dışından geldiyseniz bir ulaşım kartı çıkarmanız gerekir. Ancak çoğu üniversite sizin adınıza bunu kendisi yapmaktadır.

2- Hazırlığı es geçmeyin

Bölümünüzde hazırlık varsa sakın "zaten geçemem" diyerek muafiyet sınavını es geçmeyin. Sınav düşündüğünüzden kolay olabilir.

3- Bölümünüzün yer aldığı kampüsü öğrenin

Bazı bölümler üniversitelerin ana kampüslerinde yer almayabilir.

4- Kulüpler ve sosyal faaliyetlerde yer alın

Üniversitelerde birçok faydalı ve eğlenceli kulüp mevcut. Bu kulüplere üye olmak ve sosyal faaliyetlerde yer almak, hızlıca çevre edinmenizi ve okulu sevmenizi sağlayacaktır.

5- Sadece derse girmekle yetinmeyin. 

Sürekli olarak sertifika programlarını takip edin. Bunun için şu an harika bir fırsat olan YEA'ya başvurarak ilk adımı atabilirsiniz. YEA Türkiye'nin öncü firmalarının katıldığı online bir akademi programıdır.

Ücretsiz olarak başvuru yapabileceğiniz bu programa katılmaya hak kazanır ve başarıyla tamamlarsanız, henüz mezun olmadan herkesten bir adım öne geçiren bir sertifikaya sahip olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak başvuru yapıp geleceğin yönetici adayları arasında yer almak için ilk adımı atmak.


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Duman..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.