Üniversitelerde Kar Tatili Duyurusu

kartatili

Öğrenciler İstanbul’da bugün başlayan ve devam eden kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağını merak ederken, ilk tatil haberi üniversitelerden geldi.

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler, tatil olacaklarını duyurmaya başladılar. 30 ve 31 Aralık’la ilgili tatil duyurusu yapan üniversiteler şöyle:


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi de 31 Aralık Perşembe günü tatil edildiğini açıkladı. Üniversitenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Hava muhalefeti sebebiyle 31 Aralık 2015 Perşembe günü tam gün, 01 Ocak 2016 Cuma günü ise resmi tatil olduğundan üniversitemiz 2 gün tatil edilmiştir” denildi. 


[ad name="Google Adsense"]


OKAN ÜNİVERSİTESİ:


Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Okan Üniversitesi’nde 31 Aralık Perşembe günü tatil ilan edildi. Sınavlar ise ileri bir tarihe ertelendi. Açıklamada, “Meteorolojinin önceden duyurmuş olduğu yoğun kar yağışı uyarısı sebebiyle, 31 Aralık Perşembe günü üniversitemiz tatil edilmiştir. 31 Aralık Perşembe günü için planlanmış sınavlar fakültelerce belirlenecek ileri bir tarihte yapılacak” denildi.


PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ:
Rektörlükten yapılan açıklamayla üniversitenin 31 Aralık’ta derslere saat 14.00’den sonra ara verileceği açıklandı.ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ:
MEF ÜNİVERSİTESİ:


İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı. Kararı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:


BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ:
Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık)  ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı. Akademik sınav takviminin ise aynen uygulanacağı belirtildi. Karar üniversitenin sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu:


Bahçeşehir Uni (BAU) ‏@Bahcesehir


BİLGİ | Olumsuz hava şartları nedeniyle 30.12.2015 (Bugün) ve 31 Aralık Perşembe günü lisansüstü dersleri yapılmayacaktır.
Akademik sınav takvimi ise aynen uygulanacak, Cumartesi ve Pazar günü sınavlar belirlendiği şekilde yapılacaktır.


İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:
Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğü adıyla yapılan açıklama şöyle:

KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ:
Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Twitter’dan yapılan duyuru ve güncel sınav takvimi ise şöyle:


Kemerburgaz Üni. ‏@KemerburgazUni


31 Aralık Perşembe yapılacak finaller hava koşulları sebebiyle önümüzdeki haftaya ertelenmiştir. Güncel sınav takvimi:http://ogr.kemerburgaz.edu.tr/


BİLGİ ÜNİVERSİTESİ


Bilgi Üniversitesi ‏@BiLGiOfficial
Kötü hava koşulları nedeniyle yarın Üniversitemizin tüm kampüs ve ofisleri kapalı olacaktır. http://bit.ly/1OxrxVF


İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ


İTÜ24 ‏@itu24
Yoğun kar yağışı nedeniyle YDY 31 Aralık Perşembe günü tatil. Hazırlık öğrencileri doya doya kartopu oynayabilir :)


Haber güncellenecektir. Kaynak: Hürriyet
Yazar

Öğrenci Kariyeri

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.