Üniversite Öğrencilerine Müjde Burslar Erken Ödenecek

Üniversite Öğrencilerine Müjde Burslar Erken Ödenecek
uni

 

[ad name="HTML"]

 

Üniversite öğrencilerin yakından ilgilendiren gelişmede, Hükümet ilk defa kredi ve burs başvurusunda bulunacak olan öğrencilerin kredi ve burslarının daha erken alabilmeleri için çalışmalara başladı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerin kredi- burs taleplerinin en kısa zamanda alabilmeleri için çalışmalara başladı Kredi talepleri ocak ayında başlıyordu. Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerin kredi/burs taleplerinin ocak ayından önce gerçekleştirilmesi için çalışmalara başladı. Üniversite sınavlarında başarılı olup üniversiteye girmeye hak kazanan veya ilk defa burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerin ödemelerinin öğrenim dönemi başından itibaren yapılması planlanıyor.

Öğrencilerin yüksek öğrenime başlamalarını kolaylaştırmak amacıyla yürütülen çalışmanın  gelecek öğretim dönemi itibariyle gerçekleşmesi bekleniyor.  Kredi ve Yurtlar Kurumu yetkililerinden alınan bilgiye göre burs ve kredi ödemelerinin ocak ayından önce yapılması konusunda öğrencilerden yoğun bir talep olduğu belirtildi. Talepleri değerlendiren KYK, burs ve kredi ödemeleriyle ilgili düzenlemeyi önümüzdeki öğretim dönemine yetiştirmeyi planlıyor. Kredi ve burs konusunda çalışmalarını  sürdüren Hükümet 2014 yılında  1 milyon 245 bin 325 öğrenciye burs veya kredi imkanı sağladı.

[ad name="Google Adsense"]

Kaynak: Ajanslar

 

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.