Üniversite kampüsünde saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

polis

Üniversite Öğrencilerine Ek Gelir İmkanı


Okullarda şiddet olaylarının her geçen gün arttığı ABD’de, yeni bir kampüs saldırısı daha yaşandı. California Üniversitesi Merced kampüsünde, kimliği belirlenemeyen bir saldırgan, 5 kişiyi yaraladıktan sonra polis tarafından vurularak öldürüldü.

[ad name="Google Adsense"]


Görgü tanıklarının ifadesine göre zanlı, Sabah saatlerinde kampüsteki idari binaya elinde bıçakla girerek rastgele çevresindekilere saldırdı.


Üniversite yönetimi, olay sırasında sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla öğrencilerin bulundukları yerden ayrılmaması ve idari binadan uzak durması uyarısında bulundu.


Saldırganın olay sırasında bilincinin yerinde olduğunu ve kasıtlı bir eylem gerçekleştirdiğini belirten yetkililer, yaralılardan ikisinin durumun ağır olduğunu ve ambulans helikopterle en yakın hastaneye gönderildiğini, diğer üç yaralının ise olay yerinde tedavi edildiğini belirtti.


Olayın ardından üniversite kampüsü kapatılırken, saldırganın kimliği ve saldırı nedenine ilişkin çalışmalar devam ediyor.


Kaynak: Milliyet

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.