Öğrenci Kariyeri Banner

Umut, Cesaretin Yarısıdır! "Her Şey Çok Güzel Olacak" Filmi

Umut, Cesaretin Yarısıdır! "Her Şey Çok Güzel Olacak" Filmi
Her Şey Çok Güzel Olacak genel hatlarıyla parçalanmış, sevgilerini gösteremeyen aile ve birbiriyle anlaşamayan iki kardeşin hikâyesi etrafında şekillenmekte.

Her ailede olabilecek türden farklı kardeşler, iki zıt kutup… Belki de bu kadar farklılık içerisinde bir olabilmenin sebebi olan kan bağıdır. Bu bağlamda incelendiğinde 70’lerin aile melodramlarının 90’ların parçalanmış ailelerine dönüşüm yaşadığı da söylenebilir. Filmlerin genel olarak mutlu son ile bitmesi göz önünde bulundurulduğunda ise filmin vurgusu olarak umudun kaybedilmemesi gerektiğine de değinilmektedir: “En azından hayattayız, bu da bir şey be abi..”

ZhBBWlXfHZ3RAwQv-636928229214148090_790x445

Film, zıt kutuplar olan altan ve nuri kardeşlerin karakter evrilmelerini de göstermektedir. Ayrıyken olabildiğince kopuk ama bir aradayken birbirlerine yaklaşmaya başlayan iki kardeş.. Kardeşlerin bir arada bulunmaları ve hayatlarında yaşadıkları karakterlerine de etki ederek genel anlamda bir değişime rastlanmaktadır. Filmin sonunda ne Altan eski Altan olarak kalır, ne de Nuri eski Nuri. Sonuçta değişim kaçınılmazdır, yola çıkmazsan karşılaşacağın güzellikleri asla öğrenemezsin. Korkma, cesaret et ve vazgeçme!

SSllEimuSoFejaeF-636928227217427801_790x445

Dram ve buhranlı unsurların trajikomik ögelerle süslendiği, 1970’ler aile filmleri sıcaklığında, her repliğini akıllara kazımış bir film “Her Şey Çok Güzel Olacak”. En azından adıyla bile, her kötü günün, her kötü anın ardından umudun var olabileceğini, her şeyin güzel olabileceğini söyleyen umut dolu bir film..

 

"Benim hala umudum var , isyan etsem de istediğim kadar.."

"Güzel günler bizi bekler, eyvallah dersin olur biter.."

https://www.youtube.com/watch?v=NL2iVBYzc8g

 

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.