Üç Üniversite Birden Karıştı!

uniii

[ad name="HTML"]

Üç üniversitede birden kavga ve polis müdahalesi yaşanırken çok sayıda öğrencinin yaralandığı bildirildi...

Bugün 3 üniversitede karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga ve arbede vardı. Sütçü İmam Üniversitesi'ndeki taşlı-sopalı olaylarda ortalık savaş alanına döndü, polis biber gazı ve basınçlı su kullandı. Kocaeli Üniversitesi'nde çıkan bildiri kavgasında 18 öğrenci gözaltına alındı. Taşların uçuştuğu Akdeniz Üniversitesi'nde ise olayları çevik kuvvet yatıştırdı.

Kahramanmaraş’taki Sütçü İmam Üniversitesi’nde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Yüksel Tekin’in dün kent merkezinde dövüldüğünü öne süren karşıt görüşlü öğrenciler, üniversitenin Avşar Kampusu’nda toplandı. Birbirleriyle sözlü sataşan öğrenciler daha sonra taş ve sopalarla saldırdı.

YARALANANLAR OLDU

Bazı öğrencilerin hafif yaralandığı olayların bildirilmesi üzerine kampusa zırhlı araçlar ile çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edildi. Polisin dağılmaları yönündeki uyarısına taşlarla karşılık verilmesi üzerine, gruplara basınçlı su ve biber gazıyla müdahale etti. Ortalığın savaş alanına döndüğü kampuste bekleyişini sürdüren öğrenciler arasında gerginliğin yeniden yaşanmaması için polis güvenlik önlemlerini artırdı.

YILBAŞI BİLDİRİSİ

ko.20141224183037.jpg

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusü Sosyal Tesisler önünde Anadolu Gençlik Derneği üyesi öğrenciler stant açıp, yılbaşı kutlamalarını eleştiren bildirileri dağıtmak istedi. Karşıt görüşlü öğrenci grubu da tepki gösterip bu bildirilerin dağıtılmasını engellemek istedi. İki öğrenci grubu arasında başlayan tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü.

18 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

İki gruptaki öğrencilere dağılmaları için uzun süre çağrıda bulunan polis ekipleri olayın büyümesinin ardından müdahalede bulundu. Polisin müdahalesi sonucunda 15’i erkek, 3’ü kız, 18 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerin Seka Devlet Hastanesi’nde yapılacak sağlık kontrolünün ardından ifadeleri alınmak üzere karakola götürülecekleri öğrenildi.

ak.20141224183119.jpg

TOMA GELDİ KAVGA BİTTİ

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesindeki Olbia Çarşısı'nda stant açan bir öğrenci grubu, karşı görüşlü öğrencilerle tartışmaya başladı. Tartışma, iki grubun birbirine taş atmaya başlamasıyla kavgaya dönüştü. Bu sırada çevrede önlem alan çevik kuvvet ekipleri, iki grubun arasına girerek kavgayı önlemeye çalıştı.

Bazı öğrencilerin ellerinde sopa bulunması da dikkati çekti. Karşılıklı slogan atan öğrenciler, bir süre daha birbirlerine taş ve şişe fırlattı. Gruplar, yerleşkeye TOMA ve panzerlerin getirilmesinin ardından dağıldı.

su.20141224183146.jpg

27187360-(1).jpg

 

 

Kaynak: internethaber.com


Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.