Öğrenci Kariyeri Banner

Twitter'ın Çok Tartışılan Özelliği Kullanıma Sunuluyor!

Twitter'ın Çok Tartışılan Özelliği Kullanıma Sunuluyor!

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre şirketler altın renkli onay işareti alacak, hükümet yetkilileri gri onay işareti alacak ve mavi onay işareti ünlü olmasalar bile bireylere tahsis edilecek. Son dönemde birçok farklı haberle karşımıza çıkan Twitter'da yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak şirket, bu hafta kullanıcıları için çok renkli bir doğrulama sistemi başlatacağını duyurdu.

Twitter Blue hizmetinin başkanı Esther Crawford, devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler ilgili belirli hesapların, onları diğer kullanıcılardan ayırmak için gri bir "resmi onay" işareti alacağını belirtmişti. Yeni haberlerle birlikte bu özellik çeşitlenmiş gözüküyor.

90 Gün Beklemek Gerekiyor!

 

 

Elon Musk ayrıca, yeni doğrulama sistemi yayına girmeden önce Twitter'ın tüm doğrulamaları manuel olarak doğrulayacağını da belirtti. Daha önce Elon Musk, yeni oluşturulan hesapların Twitter Blue aboneliği satın alabilmeleri için hesap oluşturma tarihinden itibaren 90 gün beklemeleri gerektiğini belirtmişti.

Twitter, 9 Kasım'da yeni doğrulama programını ilk kez kullanıma sunduğunda birçok hesap, markaları, sporcuları ve ünlüleri taklit etmeye başlamıştı. Bu durum Twitter'ın projeyi derhal durdurmasına neden olmuştu. Şirket yeni politika ile bunun önüne geçmek istedğini vurguladı.

 

 

Musk, geçtiğimiz günlerde de askıya alınan hesaplara af çıkaracağını duyurmuştu.Taklitlerin önüne geçmek isterken askıya alınan hesapları yeniden aktif etme isteği de dolayısıyla kafaları karıştırdı. Şirketten henüz bu konuyla ilgili güncel bir açıklama gelmedi.

 

Kaynak


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.