Türk Eğitim Vakfı Yurt Dışı Yüksek Lisans Burs Başvuruları Başlamıştır!

tev

 

[ad name="HTML"]

Türk Eğitim Vakfı 2015-2016 Yurt Dışı Yüksek Lisans (Master’s Degree) 

Adayların, dosyalarını belirtilen tarihe kadar eksiksiz hazırlayıp TEV’e iletmesi zorunludur.  

Her madde için TEV’e son dosya verme tarihi her maddenin sonunda verilmiştir.

DOĞRU ve EKSİKSİZ MÜRACAAT İÇİN;  • Öncelikle ilan metninin sonuna kadar dikkatlice okunması,

  • Hangi madde için müracaat edilecekse o maddenin devamında ve ekinde bulunan belgelerin her birinin çıktısının alınması ve dikkatlice sonuna kadar okunması,

  • Müşterek burs verdiğimiz kurumların formlarının da eksiksiz doldurulması,

  • Yalnızca açıklama yazımızda belirtilen belgelerin dosyalanması ve hazırlanması,

  • Başvuru ve dosya teslim tarihlerine dikkat edilmesi,

  • Belirtilen şartlar kesindir bu nedenle şartlara uygun olmayanların adaylıkları kabul edilmez.

  • Belgeler sıralı şekilde telli plastik dosyaya düzenli delinip takılmalıdır. Ayrıca plastik folyolara koymamaya dikkat ediniz.


face-banner


A.B.D. ve Batı Avrupa Ülkelerinde;


Bilgisayar, Sistem, Biyomedikal, Elektrik-Elektronik ve İletişim Mühendisliği, Moleküller Biyoloji, Genetik ve Kök Hücre (Bu alanlarında öğrenim görenler) İşletme Yönetimi  (MBA) (Mezun ve en az 2 yıl iş
tecrübeliler),
Eğitim Bilimleri, Hukuk, Mimarlık, (Bu alanlarda öğrenim görenler), Sürdürebilirlik, Teknoloji Politikası ve Yönetimi, Doğal Kaynaklar, Çevre Yönetimi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları(Elektrik,
Endüstri, Makine, Kimya ve Fizik Mühendisliği öğrenimi görenler)
, Tarımsal ve Kırsal Kalkınma (Ziraat, işletme, Ekonomi öğrenimi görenler) Bitkisel Biyoçeşitlilik – Ekosistem Korunması (Biyoloji, Ziraat ve Orman Mühendisliği ile ilgili alanlarda öğrenim görenler), (TEV’e son dosya teslim tarihi 30 Ocak 2015)

İtalya’da;


TEV-FIAT Burs Fonundan, Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanında öğrenim  burslar verilecektir.  (TEV’e son dosya teslim tarihi 27 Şubat 2015) 

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

ABD – Batı Avrupa Ülkeleri Üniversite Listeleri

TEV Müracaat Formu

TEV-DAAD Almanya Bursu


TEV ile Alman Akademik Değişim servisi (DAAD)  Almanya’da yüksek lisans öğrenimi için, Mühendislik Bilimi(Tüm Mühendislikler), Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel  Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlık), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman, İngiliz ve Amerikan Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini
Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (
Dili İngilizce veya Almancadır) Avrupa veya Uluslararası Hukuk(Hukuk öğrenimi görenler, öğrenim dili Almanca) alanlarında burs verecektir. İlgili dallarda öğrenim görenler başvurabilirler. Almanya’daki üniversiteler için https://www.daad.de/deutschland/de/ (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2015) 

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

DAAD Recommendation

Fellowship for Turkish Engineers

TEV Müracaat Formu

TEV-Fransa Hükümeti Bursu;


TEV ile Fransa Büyükelçiliği, Fransa’da yalnızca Master 2 öğrenimi için  yüksek lisans bursu verecektir.Burslar tüm alanları kapsar. Öğrenim dili Fransızca (minimum B2) veya İngilizcedir. 

Fransa’daki Üniversiteler için www.turquie.campusfrance.org  Ayrıca, İngilizce eğitim veren üniversite ve programlara http://www.campusfrance.org/en/espace-documentaires/offre-de-formations-domaines-d%E2%80%99etudes-et-de-recherche/catalogues-de-formations/taugh adresinden ulaşılabilir. (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2015) 

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

TEV – Fransa Büyükelçiliği Müracaat Formu

TEV Müracaat Formu

TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursu;


TEV ile Garring Vakfı  yüksek lisans öğrenimi için Danimarka Teknik Üniversitesi’nde (İngilizce) Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi Mühendislikleri ile Biyokimya ve Biyoteknoloji alanlarında burs verecektir. (TEV’e son dosya teslim tarihi 30 Ocak 2015)

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

TEV Müracaat Formu

TEV-IE Business School Madrid İspanya Bursu;


TEV ile IE Business School Madrid ile İspanya’da yüksek lisans öğrenimi için İşletme, Finans, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Hukuk, Kurumsal İletişim, Görsel ve Dijital Medya, Pazar Araştırması ve Tüketici Davranışları, Büyük Veri ve İş Analizi alanlarında burs verecektir. www.ie.edu    (TEV’e son dosya teslim tarihi 31 Mart 2015)

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

TEV Müracaat Formu

TEV – Japonya Bursu;


Uluslararası Japon Üniversitesinde (IUJ) yüksek lisans öğrenimi için adaylar IUJ’de İngilizce İşletme Yönetimi (MBA)  ve  Uluslararası ilişkiler alanlarında mevcut burs imkanları için başvurabilirler. (TEV’e son dosya teslim tarihi 27 Şubat 2015)

Detaylı Burs Açıklama Yazısı

TEV Japonya Müracaat Formu

TÜM ÜLKELER İÇİN ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:


a)   T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1984 doğumlular başvurabilirler.)

b)  Türkiye sınırları içinde eğitim veren Fakülte veya Yüksekokulların son sınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak. (İşletme Yönetimi için mezun ve en az 2 yıl iş tecrübesi olanlar)

c)   Yükseköğrenim süresince alınan genel not ortalaması 4’lük sistemde değerlendiriliyorsa en az 3, 100’lük sistemde değerlendiriliyorsa
en az 75 olması, (Sadece Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görenler veya mezun olanlar başvuru yapabilir)

d)   Master programının gerektirdiği yabancı dili öğrenimini sürdürebilecek düzeyde bilmek.

e)   Bu öğrenimi ailenin gelir ve imkanları ile yapamayacak durumda olmak.

BAŞVURU: Adaylar bir madde için müracaat edebilirler. Yukarıdaki ön koşulları taşıyanlar, başvuru formlarını ve tamamlayıcı bilgileri  ilanımızın ilgili maddelerin ekindeki dosyalardan alabilirler. Belgeleri TEV’den temin etmek isteyenler, ilgili tarihe kadar alabilirler.

DOSYA TESLİM: Adayların, yukarıdaki maddeler için ayrı konuları içeren tamamlayıcı bilgiler metninde belirtilen belgeleri ve başvuru formlarını eksiksiz hazırlayarak dosyalarını en geç ilgili maddede belirtilen tarihe kadar TEV’e ulaştırmaları gereklidir. İstenilen niteliklere uygun olmayanlar ile belgeler eksik olanların müracaatları kabul edilmez.

ÖNEMLİ NOT: Üniversite ya da yüksek lisans öğrenimini kendi veya herhangi bir kuruluş hesabına yurt dışında yapanlarla, yurt dışında yüksek lisans öğrenimlerine başlayanların müracaatları kabul edilmez.

BAŞVURU VE DOSYA TESLİM ADRESİ:

Türk Eğitim Vakfı /Eğitim Müdürlüğü,

Büyükdere Cad. TEV Kocabaş İşhanı No:111 Kat:8

34349/Gayrettepe/İSTANBUL

Fax: 0212–272 62 17

E-mail: yurtdisiburs@tev.org.tr

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.