Öğrenci Kariyeri Banner

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Staj Başvurusu Başladı!

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Staj Başvurusu Başladı!

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurulduğu zamandan bu yana teknik altyapısında ilerlemesini ve buna paralel olarak astronomi ve uzay bilimleri alanında olduğu kadar, bu alanla yakından ilgili astrofizik programı bulunan fizik, makina, elektrik, elektronik ve bilgisayar gibi diğer mühendislik alanlarında yetişmekte olan genç akademisyen ve mühendis adaylarına da staj programı ile destek olmaktadır. TUG'da yürütülen bilimsel ve teknik çalışmalar gözönüne alındığında M.E.B. 04.11.2003 tarih ve 27805 sayılı yazısı ve eki çerçevesinde gözlemevimizde staj imkanı bulunmaktadır. Buna göre TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde 2018 yılı yaz dönemi için aşağıda belirtilen dallarda stajyer programı uygulanacaktır.


- Astronomi ve Uzay Bilimleri


- Uzay Bilimleri ve Teknolojileri


- Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği


- Elektrik - Elektronik Mühendisliği


- Mekatronik Mühendisliği


 Staj Programına müracat 04 Mayıs 2018'e kadar!


tubitak-tug-youthallSTAJ PROGRAMININ UYGULANMASI

Staj en fazla 25 gün olarak yapılabilmektedir. Kayıt olmadan önce planladığınız staj başlangıç ve bitiş tarihlerinizi buradan kontrol ediniz!

Staj başvuru koşullarından bazıları: Akademik Genel Not Ortalamasının 2.50 ve üzeri olması ve 2. veya üzeri sınıfta okumaktır.


Stajyerler TUG'da staja başvuru yapmadan önce gerekli tüm resmi işlemleri TUG'da Staj İçin Gerekli Belgeler ve Süreçler  belgesinden yararlanarak tamamlamalıdırlar.


Staj süresince kısmen TUG'un 2500 m yükseklikteki Bakırlıtepe Yerleşkesi'nde çalışmalar olabileceğinden bu yükseklikte çalışmaya ve yaşamaya engel bir sağlık sorununuzun olmaması gerekir. Ayrıca yerleşkenin yüksekliği ve değişken hava/arazi koşullarından dolayı uygun ayakkabı/bot, kazak, mont, bere, güneş gözlüğü gibi giysiler bulundurulması önerilir.


Başvuru formunun doldurulması staj başvurunuzun kabul edileceği anlamına gelmemektedir.


Staj başvuru sonuçları Mayıs ayının ikinci haftasında http://tug.tubitak.gov.tr  adresinde ilan edilecektir.


 Staj programına kayıt olmak için tıklayınız.


 Staj programına Antalya dışından katılacak öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda kalabilirler.Yurtlar TUG Yönetim Binası'na yürüme mesafesindedir.
  • Akdeniz Kız öğrenci Yurdu (Kampüs içi)

  • Bezm-i Alem Valide Sultan Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)

  • Elmalılı Hamdi Yazır Kız Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)

  • Muratpaşa Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs içi)

  • Ahmet Hamdi Akseki Erkek Öğrenci Yurdu (Kampüs yakını)


KYK öğrencileri ile yurtta kalmayan öğrenciler için yurt işlemleri veya ücretler farklı olabilir, bu konuda (0242) 226 20 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.


 STAJ SORUMLUSU 

Gizem OKUYAN

İLETİŞİM


gizem.kahya@tubitak.gov.tr


Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.