"Teşekkürler Sakarya Üniversitesi"

50995
Onbinlerce öğrenciyi okuturlar, en güzel kampüslere sahip olurlar, dünyanın en önemli ödüllerini alırlar ama hiç seslerini yükseltmezler. İşte onlardan birisi de Sakarya Üniversitesi...

[ad name="Google Adsense"]


Öneci gün, sadece düyanın en büyükve en ciddi firmalarının aldığı ödellerden birini aldılar ama yine de ortalığı ayağa kaldırırlardı. Oysa bu ödülü o çok popüler üniversitelerden biri ya da piarı yüksek şirketlerimizden biri alsaydı şu anda bütün Türkiye onları konuşuyor olurdu.

Niye mi işte aldıkları ödüle yönelik bir kaç önemli nokta:  • Sakarya Üniversitesi, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) tarafından yürütülen 2015 EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülü'nü aldı.

  • Bu ödülü alan bugüne kadarki Türkiye'deki tek üniversitedir.

  • EFQM'in 9 ana ve 32 alt kriter ile yaptığı değerlendirmeleri sonucunda 'Liderlik' ve 'Kurumsal Mükemmellik' başlıklarındaki başarıları kapsamında Avrupa Mükemmellik Ödülüne layık görüldü.

  • Ödül Töreni 21 Ekim tarihinde Brüksel'de gerçekleşti.

  • Ödüle genel olarak şirketler layık görülüyor, bu kapsamda alınan ödülün ayrı bir önemi var.

  • EFQM Mükemmellik Ödülü'ne sahip olanlar arasında Bosch, BMW, Volkswagen, Xerox, Ricoh, Grundfos, Philips, EDF gibi dünya lideri kuruluşlar bulunuyor.Kaynak: egitimajansi.com

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.