Öğrenciye Faiz KorumasıBDDK, öğrenciye bin lirayı aşan limitli kart veren bankalar hakkında işlem başlattı. Bundan sonra bankalar öğrenciyi kredi kartı ile borç batağına sürükleyemeyecek.

Öğrenciye faiz korumasıBANKALARIN müşteri yarışı tüm hızıyla sürüyor. Hiçbir geliri olmadığı halde milyonlarca öğrenciye kredi kartıçıkartan bankalar, aileleri isyan ettirdi. Yüklü ödemeler ile ödeme günü geçmiş, faizlerle katlanmış borçlarla karşılaşan mağdur aileler, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve tüketici mahkemelerini şikayet yağmuruna tuttu. Tüketici Hakları Derneği de konuya ilişkin olarak BDDK'dan görüş istedi. BDDK da, kampüslerde tezgah açan, öğrencilere 2-3 bin lira limite kadar kart veren bankaları izlemeye aldı. Öğrencilere bin lirayı aşan tutarda kredi kartı veren bankalar hakkında işlem başlatıldı. Böylece bankaların, öğrencileri kart borcu batağına sürüklemesi, faiz kıskacına almaları önlendi. Yönetmeliğe göre, ilk kez kredi kartı sahibi olacak kişinin gelir düzeyinin tespit edilememesi durumunda toplam kredi kartı limitinin bin lirayı geçmemesi gerekiyor.

CAZİP SEÇENEKLER SUNUYORLAR
Bankalar, gençleri cezp etmek için birbirinden ilginç kredi kartı seçenekleri sunuyor. 18-25 yaş arası gençlere hitap eden bu kartlarla, üye işyerinden alışveriş yapıldığında bonus kazanılıyor. "Dert etme, öğrenci belgenle başvurduysan senin için play harçlık var" sloganları ile yapılan kampanyalarda, öğrenciye nakit para da veriliyor.

Haber: Takvim

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.