Öğrenci Kariyeri Banner

Nihat Hatipoğlu Rektörlükten Alındı!

Nihat Hatipoğlu Rektörlükten Alındı!

2019'dan beri Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü görevinde bulunan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun yerine, Prof.Dr. Şehmus Demir atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 üniversiteye rektör ataması yaptı. Resmi Gazetede yayımlanan karar ile Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof.Dr. Şehmus Demir atandı.

Hatipoğlu Veda Mesajı Yayınladı

Gaziantep İslam ve Bilim Üniversitesi (GİBTU) Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun görev süresi geçtiğimiz aylarda sona ermişti. Ancak Hatipoğlu'nun göreve devam etmesi beklenirken bugün Resmi Gazete'de yayınlanan kararla birlikte GİBTU Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Şehmus Demir atandı.

Üniversitenin aynı zamanda kurucu rektörü de olan Hatioplu, kararın ardından bir veda mesajı yayınladı. Üniversitenin gelişimi için destek vermeye hazır olduğunu belirten Hatipoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Değerli GİBTÜ’lüler kıymetli mesai arkadaşlarım, kadirşinas öğrenci arkadaşlarım, GİBTÜ’ye gönül verenler… Ocak 2019 tarihinden itibaren, 4 yıl boyunca yürütmüş olduğum Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Kurucu Rektörlüğü vazifesinden resmi sürem dolduğu için ayrılmış bulunmaktayım.

Görev yapmış olduğum süre içerisinde vermiş olduğunuz destek ve yapmış olduğunuz özverili çalışmalar için çok teşekkür ederim. Bir yandan sizlerden, güzel üniversitemizden, Gaziantep’ten ayrılacak olmanın hüznünü yaşarken, bir diğer yandan hep birlikte güzel eserler üretmiş olmaktan dolayı gurur duyuyorum.

Beraberce bugünlere getirdiğimiz GİBTÜ’yü daha da ileri götürmek için var gücümle destek olmaya her zaman hazırım. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere veda ederken, güzel işlere imza atmamızda emeği geçen herkese bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum. Bu süreçte bize destek olan yerel medyamızın güzide temsilcilerine teşekkür ederim.

Bizi kucaklamış olan Gaziantep halkına sonsuz sevgilerimi iletirim. Personelimize ve akademisyen hocalarıma uyumlu gayretlerinden ötürü şükranlarımı sunarım…
 

Bu onurlu görev için beni layık gören Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz eder; rektörlüğe atanan Prof. Dr. Şehmus Demir’e başarılar dilerim. Selam, sevgi ve saygılarımla…Allah’a emanet olunuz.”

 

 


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.