Öğrenci Kariyeri Banner

Mimarlar Derneği 1927'nin Düzenlediği 6.000 TL Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Mimarlar Derneği 1927'nin Düzenlediği 6.000 TL Ödüllü Fotoğraf Yarışması
Herkese yeniden merhabalar! Bu sefer Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasını duyurmak için yazıyoruz! Bu gibi yarışmalar, maddi kazancın yanı sıra sektörden deneyimli insanlarla da tanışmak için harika bir fırsat. Detayları inceleyip değerlendirmenizi öneririz.

mimarlar derneğin

Yarışmanın Konusu ve Amacı
Her geçen gün giderek artan bir "aidiyet" sorunu yaşamaktayız. Bu istenmeyen durumun en önemli paydaşlarından birisi, ne yazık ki, hizmet vermesi gereken BİREYin özgünlüğü ile yerel ve kültürel farklılıklarını göz ardı ederek; onu AYNILAŞMAYA zorlayan; ona; duygusal anlamda bağlanabileceği MEKANlar yerine; kimliksiz ve belleksiz YERler sunan MİMARlık disiplinidir.

1927 Mimarlar Derneği; 90. Yıl teması olan "Mimarlığı Yeniden Düşünmek"kapsamında, bu sorunlu gerçeğe dikkat çekmek ve bu konuda tartışma açmak amacıyla 7.'sini düzenlediği fotoğraf yarışmasının konusunu, "BİREYini yitiren MİMARLIK; MEKANını arayan BİREY" olarak belirledi.

Katılım Koşulları
• Yarışmaya; Türkiye ve yurt dışında eğitim veren üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile; 2017 yılı itibari ile mezun olanlar katılabilir. Doktora öğrencileri ile seçici kurul üyeleri ve derneğin görevdeki yönetim kurulu üyelerinin 1. derecedeki yakın akrabaları, yarışmaya katılamaz.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve gerekli olabilecek tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
• Yarışmaya gönderilecek eserin; daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olması gerekir.
• Her öğrenci yarışmaya tek eserle katılabilir.
• Ödüllendirilen ve yayınlanmaya/sergilenmeye değer bulunan eserlerin yayın ve kullanım hakkı 1927- Mimarlar Derneği'ne aittir.
• Teslim edilen eserlerin tamamı; sonuçların ilanından sonra; 1927-Mimarlar Derneği'nin www.md1927.org.tr adresli web sitesinde yayınlanacaktır.
• Ödül alan ve yayınlanmaya değer görülen eserler; 1927-Mimarlar Derneği tarafından bastırılarak sergilenecektir. Baskı boyutları 50cmx70cm ve /veya 70cmx100cm olacaktır. Katılımcıların; (eserlerin boyutlandırılması konusunda) bu ölçüleri dikkate alması gerekmektedir.

Teknik Koşullar
• Eserler, dijital olarak; renkli ve/veya siyah-beyaz, JPEG ve RAW formatlarda, kısa kenarları en az 2400 piksel olarak ve 7-12 sıkıştırma kalitesinde teslim edilecektir.
• Yarışmaya katılacak eser; tek bir fotoğraf olabileceği gibi; istenen sayıda, boyutta ve nitelikte birçok seçkiden oluşan ANLAMLI/ MESAJ BÜTÜNLÜĞÜ olan bir kompozisyon da olabilir. Sergilenme durumunda geçerli olacak 50cmx70cm ve 70cmx100cm baskı boyutlarını; katılımcının dikkate alması beklenmektedir.
• Tamamen bilgisayar yazılımları ile üretilmiş veya fotografik içeriğe sahip olmayan eserler; yarışma dışı bırakılacaktır.

Başvuru Şekli
• Değerlendirme süresince eser kimliklerinin gizli kalması için katılımcılar kendilerine 6 rakamdan oluşan bir rumuz seçeceklerdir. Bu rumuz; yarışma CD'sinin dosya adı olarak kullanılacak ve teslim edilen tüm zarfların üzerine de; okunabilir şekilde yazılacaktır.
• Ekteki katılım formu; eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulup, imzalanarak; katılımcının onaylı öğrenci belgesi (2017 itibari ile mezun olanlar için mezuniyet belgesi veya diploma) ile birlikte kapalı zarfa konulup; zarfın üzerine sadece katılımcının rumuzu yazılacaktır.
• Ayrı bir kapalı zarfa; eserin; (3/a maddesinde de belirtilen özelliklerde) kayıtlı olduğu CD konularak üzerine sadece katılımcının rumuzu yazılacaktır.
• Sözü edilen bu iki kapalı zarf; postada/kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek üzerine "1927- Mimarlar Derneği- Fotoğraf yarışması 2017" başlığı yazılarak; "Mimarlar Derneği 1927-Cinnah Caddesi 19/3-4; 06680 Çankaya - ANKARA" adresine ulaştırılacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın ilanı: 14 Temmuz 2017
Son soru sorma tarihi: 11 Ağustos 2017
Teslim tarihi: 06 Ekim 2017
Sonuçların açıklanması: 20 Kasım 2017

Seçici Kurul
Beril Kapusuz Balcı
Murat Germen
Rana Ildız
Tuğrul Çakar
Yener Torun

Ödüller
Yarışmanın toplam ödülü olan 6.000 TL, başarılı bulunan katılımcılara Seçici Kurul'un uygun göreceği tutarlarda dağıtılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.