Öğrenci Kariyeri Banner

Küçük Kızın Öğretmenine Verdiği Cevap Sosyal Medyada Olay Yarattı

Küçük Kızın Öğretmenine Verdiği Cevap Sosyal Medyada Olay Yarattı
İskoç bir yazar küçük kızının okulda öğretmenine verdiği cevabı Twitter'da paylaştı. Cevap birkaç saat içerisinde on binlerce kez paylaşıldı. Küçük kız ''Öğretmenimin daha iyi yapabileceği şeyler neler?'' sorusuna; ''Toplu cezalandırma yapıyorsunuz, bu yöntem Cenevre Sözleşmesine göre savaş suçudur'' yanıtını verdi. Babanın yaptığı kısa bir anketin sonucu ise küçük kızı çok güzel bir ödülle buluşturdu.

İskoç yazar Mason Cross'un bu mesaja eşlik eden paylaşımı Twitter'da büyük ses getirdi. Cross'un paylaştığı fotoğraf, 11 yaşındaki kızının okulunda yapılan bir yıl sonu anketine aitti.

yazı

''Öğretmenimin Daha İyi Yapabileceği Şeyler Neler?''

Küçük kız ankette yer alan soruya Cenevre Sözleşmesi'ne atıf yaparak cevap verdi.

Viral olan cevap şu şekildeydi:

''Öğretmenimin, suçu olmayanları da kapsayan toplu cezalandırma yöntemini, ki bu tür cezalandırmalar 1949 Cenevre Sözleşmesi'ne göre de savaş suçudur, kullanmamasını isterim.''

Yazar babanın Twitter hesabından yaptığı paylaşım, yalnızca birkaç saat içinde onbinlerce kez retweet (yeniden paylaşım) edildi.

Dondurma Kampanyası Teklif Edildi

Mason Cross'a Twitter üzerinden gelen yorumların çoğunda ise ondan kızına dondurma alması istendi. Hatta bir Twitter kullanıcısı, küçük kızın bir yıllık dondurma harcamasını karşılamak için kampanya başlatmayı dahi teklif etti.

Cross, fenomen yanıtın kahramanını ise sonrasında paylaştığı fotoğrafla tanıttı.

1225446933337

Bu paylaşımda kızının elinde iki tane dondurma ve kendisinin şu mesajı vardı: ''Halk istedi.''

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.