Öğrenci Kariyeri Banner

Kocaeli Genç Girişimciler Kulübü'nden Fikir Kampı

Kocaeli Genç Girişimciler Kulübü'nden Fikir Kampı
Fikir Kampı, Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübünün hazırladığı; girişim hızlandırma, eğitim ve geliştirme sürecidir. Tamamen gönüllülük esaslı yapılan bu organizasyonda girişimci ve yatırımcılardan herhangi bir çıkar gözetilmemektedir. Fikir Kampı’nın işleyişine gelecek olursak; başvuru, mülakat, mentorluk ve final olmak üzere dört aşamadan oluşur. Başvurular mülakatta değerlendirilir. Ardından 10 proje mülakattan geçer ve mentorluk ayına alınır. 1 ay boyunca kendine atanan mentorlarla, verilen ödevleri yaparak fikirlerini ve sunumlarını hazırlarlar. Her hafta sonunda o haftaya özel toplu eğitimler verilir ve networking gerçekleştirilir. Bu süreç sonunda ortaya çıkan sunum ve tecrübe, final aşamasında yatırımcılara sergilenir.

  • Finalimizde Ödül Sponsoru olarak İTÜ Çekirdek 1. Proje Çekirdek’e girmek isterse mülakata çağıracaklar,

  • Kolektif House 1. Projeye istediği zaman kullanabileceği 1 aylık ofis desteği verecek,

  • IBM ilk üçe giren projelere 30.000$’lık cloud desteği verecek

  • Radore 1. Projeye Startup Pack verecek, 2. ve 3.’ye ise bu paketin daha az kapsamlısını verecektir.


Girişimcilik ekosistemini Anadolu’ya taşıyacak bu etkinliğimizde medya ve tanıtım sponsorumuz ÖğrenciKariyeri'dir.2019 yılından itibaren 15 farklı üniversitede eş zamanlı yapılması planlanan Fikir Kampı, ilk defa 19 Aralık Çarşamba günü saat 12:00’da Tıp Fakültesi Ana Bina Konferans Salonunda Kocaeli Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Tüm girişimci ve girişimci adaylarını bekliyoruz.

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.