Kariyer Sohbetleri | Barış Karakullukçu - MUDO

mudo_manset

Kariyer Sohbetleri serisi Öğrenci Kariyeri Genel Koordinatörü Olcay AKSOY ve Manivela Kurucusu Emre URFALI moderatörlüğünde MUDO CEO'su Sayın Barış KARAKULLUKÇU ile devam ediyor. Üniversite öğrencilik yıllarından başlayarak profesyonel bir yönetici olmaya giden yol üzerine sohbetlerin gerçekleştirileceği etkinlik 4 Şubat Perşembe günü saat 14:00‘da Mudo mecidiyeköy genel merkezinde gerçekleşecektir.

BAŞVURULARI KAPANMIŞTIR. YOĞUN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. 

Barış KARAKULLUKÇU Kimdir?

Mudo Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO’su Barış Karakullukçu, Akdenizli bir anne ile Karadenizli bir babanın ilk çocuğu olarak 1975 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. 4 kız kardeşin en büyüğü olan Karakullukçu, 1991 yılında İzmir Fen Lisesi ve 1996 yılında da Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olur.

Kariyerine I-BimBK resimsa firmasında SAP Danışmanı olarak başlayan Karakullukçu, kısa bir süre sonra Coopers & Lybrand (şimdiki adıyla Price Waterhouse Coopers) firmasına yönetim danışmanı olarak geçiş yapar. Bu dönemde Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Sertifika Programı ve Koç Üniversitesi Executive MBA Programını tamamlar.

Kariyerinin bir sonraki adımı olan Accenture Danışmanlık firmasında, Münih ofisine bağlı olarak 25’ten fazla ülkede çalışırken; farklı kültürleri tanıma şansına erişir. Yeni görevinde tüm Avrupa ülkeleri, Çin, Güney Kore, Japonya, Brezilya, Amerika ve Rusya’da farklı ekip ve müşterilerle çalışma fırsatı yakalar. Ekibinin en genç, Almanca konuşmasını bilmeyen tek ve yegâne kadın üyesi olarak insanları anlama, yönetme ve onlara liderlik etme sürecinde; motivasyonunu koruyarak değişimlere kolaylıkla adapte olma yetkinliğini geliştirir.

2005 yılında artık yerleşik hayata geçmeyi ve ülkesine dönmeyi arzu eden Karakullukçu, Reel Sektör iş kolunu kurma ve büyütme sorumluluğu ile Accenture Türkiye ofisine geçiş yapar. Bu pozisyonda; perakende, hızlı tüketim malları, otomotiv ve endüstriyel ekipmanlar, ilaç vb. pek çok sektörde çeşitli proje ve ekipler yönetir, pek çok farklı müşteri ile çalışır. 35 yaşında Accenture Türkiye’de Reel Sektörden Sorumlu Yönetici Ortak pozisyonuna getirilir.cropped-BK-Logo12.png

Kariyerinin 16 senesinde danışmanlık yapan ve bunun son 11 senesini Accenture’da geçiren Karakullukçu’nun Mudo ile tanışması yine bir danışmanlık projesi sonucunda olur. Şubat 2012’den bu yana Mudo Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görevini sürdüren Karakullukçu, Mudo’yu Mudo yapan değerleri koruyarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve Mudo’yu nice 50 senelere taşımak amacıyla dönüşüm programının startını verir. Mudo’nun kurumsallaşma yolculuğunda; yeni nesil müşteri ve çalışanlara “Yeni nesil bir Mudo” tasarlamak ve Mudo’nun uzun yıllar boyunca Türkiye’nin heyecanla konuşulan markaları arasında yer almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Barış Karakullukçu evlidir, Barış Günay ve Buray Güney isimli 2 çocuk annesidir.

[ad name="Google Adsense"]

 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.