Kararlılık, Zeka, Güven: 15 Maddede İdealist İnsanların Özellikleri
idea

Ülkemizde idealist insan denilince hemen akla saf, temiz, sevdiği şeyleri yapan, fakat az para kazanan mutlu bir insan modeli gelir. Gerçekten de idealist insanlar toplumun az sayıdaki çoğunluğunu oluştururlar. Sayıları az olsa da hayatta daima dikkat çekerler.1. İşlerini her zaman planlı ve programlı yaparlar

[ad name="Google Adsense"]


2. Hayatta tek başlarına olurlar
www.hanselman.com

İdealleri uğruna çevrelerindeki vasıfsız insanlardan uzaklaşmak zorundadırlar. Bazen de olaylara gerçekçi yaklaşımları, çevrelerindeki insanların kendilerinden haz etmemesini sağlar.

3. Okumayı, idealleri için iyi bir araç olarak kullanırlar
Sürekli merak ettikleri şeyler hakkında yeni kitaplar okurlar.

4. İçten içe hayal kurarlar
Hayata gerçekçi bir şekilde bakmalarına rağmen, kendilerini hayal kurmaktan alamazlar. Fakat hayallerini kendilerine saklarlar.

5. Basit şeylere gülmezler
Zihinleri sürekli doludur, geçmişten ders çıkartarak geleceği düşünürler. Bir sonraki adımlarını planlamak zorundadırlar. Basit ve gündelik nükteler, ciddiyetlerini bozmaz.

6. Kendilerine güvenmeyenleri ciddiye almazlar
Çünkü kimsenin kendilerine inanmasına ihtiyaçları yoktur. Hiç kimse onlara inanmazken herhangi bir şeyi başarabilirler.

7. Etkili bir biçimde konuşurlar
Çevrelerindeki insanlarla iletişimleri her zaman düzgün ve etkileyicidir.

8. Sıradan sohbetlerden sıkılırlar
İdealist insanlar kendi alanlarıyla ilgili bir konu ortaya atıldığında saatlerce tartışmaktan sıkılmazlar. Aksine bundan büyük bir haz duyarlar. Fakat çok sıradan konular hakkında dakikalarca yorum yapmayı aptallık olarak görürler. "Aaa saçını mı kestirdin?" veya "Kıyafetin yeni mi?" gibi muhabbetlerin gereğinden fazla uzamasından sıkılırlar.

9. Zorluklara ve engellere karşı dirençli olurlar
Hedeflerini planladıkları için, karşılarına çıkabilecek zorlu engelleri de tahmin ederler. Onlar için hedefe ulaşmak için çekilen çile zor ama hedefe ulaşılacaksa kutsaldır.

10. Çabuk anlar ve öğrenirler

11. Duygularını içlerine atarlar
Bazen üzüntülerini hiç belli etmezler, çünkü etrafındakilerin kendilerine bir fayda sağlayamayacağını bilirler ve boş tesellilere karınları toktur.

12. Çok fazla düşünürler
Geçmişi ve geleceği, devamlı hesap ederler. Plan ve programlarını sürekli kafalarının içinde tekrar ederler. "İşler planladığım gibi gitmezse ne yapacağım?" sorusunu daima kendilerine sorarlar.

13. Odaklanma kabiliyetleri yüksektir
Özellikle kendilerinin ilgisini çeken herhangi bir konuyu yüksek konsantre ile dinleyebilirler.

14. Enteresan fikirleri vardır
Aslında belki de hayalleri veya fikirleri enteresan değildir. Fakat size enteresan gelir.

15. Son olarak hayata karşı dimdik dururlar
Üzülebilirler, hayal kırıklığına uğrayabilirler, duygulanabilirler, darmadağın olabilirler fakat hiçbir zaman hedeflerini çöpe atmazlar. Biraz dinlenip, belki geri çekilip kendilerini sorguladıktan sonra ayağa kalkıp yollarına devam ederler. Çünkü idealist insanlar idealleri uğruna ölümü bile göze almışlardır.
Kaynak

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.