Kalp Krizi Geçirerek Aramızdan Ayrılan Serkan Öğretmenin Öğrencileri Başardı

Yalova’da 2015 yılında dönemin Valisi Selim Cebiroğlu tarafından derste öğrencilerinin önünde kılık ve kıyafeti yüzünden azarlanıp dersten dışarı çıkarılan, kendisi için sendikalar tarafından düzenlen “Öğretmene Saygı Mitingi”nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Termal Fen Lisesi matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ün öğrencileri bu yıl mezun oldu ve üniversite sınavlarında büyük başarılar elde etti.

3558422-D (1)


Mezun olan 61 öğrenciden 32’si Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Yıldız Teknik üniversitelerini kazandı. Öğrencilerin 15’i tıp fakültesini,12’si mühendislik fakültesini, 2’si mimarlik, 2’si eczalik fakültesi, 2’si sağlık bilimleri fakültesi,1’i odyoloji, 1’i de Hava Harp Okulu’nu kazandı. Eğitim-Sen Yalova Şube Başkanı Kubilay Bozkurt, “Elde edilen başarı elbette bir ekip işidir. Öğrencilerine okumayı sevdiren Halil Serkan Öz’ün öğrencilerinin başarısı hepimizin başarısıdır” dedi.

s-2ec2d9aa64d3d9f8c58196e1809ee9ea32677db9


Serkan Öğretmen’in babası Kemal Öz de oğlunun görev yaptığı okulda öğrencilerin başarısının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Oğlum öğrencilerini çok önemserdi. Öğrencilerine arkadaş gibi yaklaşırdı. O gün sınıftaki 30 öğrencisinin gözü önünde hakarete uğraması üzerine rahatsızlandı. Ölmeden önce öğrencilerinin artık yüzüne bakamayacağını anlatmıştı. Öğrencilerine hep kitap okumayı tavsiye etti” dedi.

Serkan öğretmeni özlemle anıyoruz...

Kaynak

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.