Öğrenci Kariyeri Banner

İtalya Hükümeti'nin 2019-2020 İçin Burs Başvuruları Başladı

İtalya Hükümeti'nin 2019-2020 İçin Burs Başvuruları Başladı
Verilen Bursun Türü: Yüksek Lisans, Doktora, Araştırma, Dil, Sanat-Müzik ve Kareografik Sanatlar alanında toplamda 90 aylık burslar

Adayların, Ankara İtalya Büyükelçiliğinin sayfasını takip etmeleri önemle rica olunur. Bütün duyurular bu adresten yapılacaktır: tıklayın

Son başvuru tarihi 30 Mayıs 2019 saat 14.00 (Orta Avrupa Saati) olup https://studyinitaly.esteri.it  adresinden Study in Italy portalına girilerek yapılabilecektir.

Bursun sağladığı imkânlar:

Bursiyerler ilgili Üniversiteler tarafından belirlenen tüm kayıt ve öğrenim ücretlerinden muaf tutulacaktır. Söz konusu muafiyet durumu kayıt ücretlerinin uygulandığı İtalyan dili ve kültürü programları için geçerli değildir. Bursiyerler, burs süresi boyunca MAECI tarafından sözleşmeli kurumlar aracılığıyla sunulan sağlık ve kaza sigortasından faydalanacaktır. Bursiyerlere üç aylık periyotlarda ödenmek üzere aylık 900 Euro burs ücreti verilecektir.

Burs çeşitleri:

  1. Yüksek Lisans burs programı (6) ya da (9) aylık,

  2. Doktora programlarına yönelik burslar (6) ya da (9) aylık,

  3. Akademik danışman gözetimindeki araştırma programlarına yönelik burslar (6) ya da (9) aylık,

  4. Sanat, Müzik ve Dans Yükseköğrenim Kursları (AFAM) ve programlarına yönelik burslar (6) ya da (9) aylık,

  5. İtalyan dili ve kültürü kurslarına yönelik burslar (3) aylık süre için verilmektedir.


Dil yeterliliği

  1. Adayların İtalyanca dil belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir. İstenen asgari yeterlilik düzeyi Avrupa Ortak Dil Kriterleri´ne (CEFR) göre B2 olarak belirlenmiştir.

  2. İtalyan dili ve kültürü kurslarına istenen asgari yeterlilik düzeyi Avrupa Ortak Dil Kriterleri´ne (CEFR) göre A2 olarak belirlenmiştir.


Detaylı bilgi için tıklayın.

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.