Öğrenci Kariyeri Banner

İş Dünyası Burs Programı

İş Dünyası Burs Programı
Türk iş dünyası ve TOBB ETÜ eğitimde fırsat eşitliği için birlikte çalışıyor.

TOBB ETÜ, faaliyete geçtiği 2004 yılından itibaren fark yaratan bir üniversite oldu. İlk kez TOBB ETÜ tarafından uygulamaya konularak iş dünyası-üniversite iş birliğini somutlaştıran ortak eğitim programı, üniversitelerin hayatın içine katılması için yol gösterici bir eğitim anlayışı haline geldi. Ortak eğitim programı çerçevesinde TOBB ETÜ öğrencileri, yurt içi ve yurt dışında farklı firma ve kurumlarda çalışarak 1 yıla yakın iş deneyimi ile mezun olmaya devam ediyor.

Fark yaratan eğitim anlayışını bu yıl başlattığı “İş Dünyası Burs Programı” ile devam ettiren TOBB ETÜ, 2018-2019 akademik yılından itibaren, maddi desteğe ihtiyacı olan lisans düzeyinde başarılı öğrencilerin eğitimlerine destek vererek ülkemizin gelişimine ve geleceğine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kurulan bir üniversite olan TOBB ETÜ, toplumsal sorumluluk ve eğitimde fırsat eşitliği misyonları ışığında hayata geçirilen İş Dünyası Burs Programı dahilinde bursiyer öğrenciler;

  • Öğrenim ücretinin tamamından muaf olmaya,

  • Öğrenci Konukevinde 2 ya da 3 kişilik odalarda ücretsiz konaklamaya,

  • Aylık 500 TL'ye kadar yaşam katkı payı alma olanağına hak kazanacak.


TOBB ETÜ’deki tüm bölümlerde geçerli olan İş Dünyası Burs Programı kapsamında verilecek burslar karşılıksız olup, 5 yıl ve ilave bir akademik dönem boyunca devam edecek. Verilen burs öğrencinin akademik başarısına bağlı olarak kesilmeyecek.

Başvuru Koşulları:

  • T.C. ve/veya KKTC vatandaşı olmak

  • Öğrenim ücretini ödemekte kısıtlı olanaklara sahip olmak

  • 2018 yılında YKS’ye girmiş olmak, YKS sınav sonuç belgesine sahip olmak


İş Dünyası Burs Programı, TOBB ETÜ’deki bütün bölümlerde geçerlidir.

Programa kayıt olabilmek, fakülte ve bölümler ile ilgili detaylı bilgi almak için;

 

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.