İnsanlığın 10 Pişmanlığı

Robin Sharma'nın Unvansız Lider kitabında  geçen 10 maddelik bir parçayı size aktaracağım.


1.  Yaşamın son gününe, yaşamını anlatması gereken harika şarkıyı içinden sessizce söyleyerek ulaşırsın.
2.  Yaşamın son gününe, içinde bulunan, büyük işler başarmanın ve büyük başarılar elde etmeni sağlayacak doğal gücünü tecrübe etmeden ulaşırsın.
3.  Yaşamın son gününe, hiç kimseye örnek olup ilham vermediğini fark ederek ulaşırsın.
4.  Yaşamın son gününe, hayatında hiçbir zaman cesaret gerektiren bir risk almadığını ve bu yüzden büyük başarılar elde edemediğini fark etmenin acısıyla ulaşırsın.
5.  Yaşamın son gününe, sıradan biri olmak zorunda olduğun yalanına boyun eğdiğin için bir şeylerde ustalık elde etme fırsatını kaçırdığını anlayarak ulaşırsın.

7926096d16096cdf6acf6e49a0cdc827
6.  Yaşamın son gününe, herhangi bir zorluğu zafere ve kurşunu altına dönüştürme becerisine sahip olamamanın hayal kırıklığı ile ulaşırsın.
7.  Yaşamın son gününe, çalışmanın sadece kendinden çok, başkalarına yardımcı olmak anlamına geldiğini unuttuğun için pişmanlık duyarak ulaşırsın.
8.  Yaşamın son gününe, gerçekten yaşamak istediğin hayatı değil de toplumun yönlendirmeleri nedeniyle istediğin hayatı yaşamadığını fark ederek ulaşırsın.
9.  Yaşamın son gününe, sahip olduğun kapasiteyi ve ortaya çıkarman gereken dehaya hiçbir zaman dokunmadığını fark ederek ulaşırsınız.
10. Yaşamın son gününe, bir lider olabileceğini ve bulduğundan daha iyi bir dünya bırakabileceğini keşfederek ulaşırsın.Fakat çok korktuğun için görevi kabul etmeyi reddetmişsindir. Bu yüzden başarısız olmuşsundur ve bir hayatı boşa harcamışsındır.
Robin Sharma kitabında insanlığın en büyük pişmanlıklarını böyle anlatmış.

Quotefancy-15254-3840x2160

Kaynak;

Yazar: Robin Sharma

Kitap adı: Unvansız lider

Yayınevi: Pegasus

Baskı yılı: 2015

 


Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.