Harvard ve MIT'den 2014 Yazında Ücretsiz Eğitim

Harvard ve MIT'den 2014 Yazında Ücretsiz Eğitim


Harvard ve MIT'den 2014 yazında ücretsiz Linux eğitimi
Normalde 2 bin 400 dolarlık bir ücreti olan ‘Introduction to Linux’ kursunun bu yaz ücretsiz olarak herkesin alabileceğini duyuruldu.

Aralarında Harvard ve MIT’nin de bulunduğu 32 üniversiteyi bünyesinde bulunduran edX ile Linux Foundation’ın bu iş birliiğinden ortaya çıkan kursun tarihi henüz tam olarak belirlenmiş değil, ancak yaz aylarında düzenleneceği kesin.


‘Introduction to Linux’ kursunun yazılıma yeni başlayacaklar için uygun olmadığını, belirli düzeyde temel bilgi seviyesi gerektirdiğini söyleyebiliriz.


Diğer yandan kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen her yazılım geliştiricinin Linux işletim sistemi hakkında detaylı bir bilgi birikimine sahip olmasının doğuracığını avantaj da şüphesiz oldukça kritik.


Hem ücretli hem de ücretsiz online kurslar sunan edX’nin bu hamlesini, Webrazzi’de de elimizden geldiğince konu ettiğimiz kod okuryazarlığı konusunda önemli bir adım olarak değerlendirebiliriz.


Linus Torvalds‘ın 1991′in Ekim ayında ilk sürümünü yayınladığı açık kaynak kodlu işletim sistemi; günümüzde internet sitelerinin çok ciddi bir kısmında işletim sistemi olarak yer alıyor. Milyonlarca insan da hem kişisel bilgisayarları hem de akıllı telefonlarını da Linux işletim sistemine emanet etmiş durumda.


‘Introduction to Linux’ kursu hakkında bilgi için tıkla.


0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.