Gençlik Kampları için Başvuruları Başladı

genclik-g

 

[ad name="HTML"]

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 2 Mayıs’ta başladı. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 24 Mayıs akşamına kadar başvuruda bulunabilecekler.

Başvuru ve değerlendirme detayları şu şekildedir:

-Kamplar ücretsiz olup katılacakların ulaşım dahil bütün  ihtiyaçları Bakanlık tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir.

-Kamplarda kadın ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 7 gündür.

-Kamplara başvurular 02-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında genclikkamplari.gsb.gov.trve facebook.com/GenclikKamplari sayfalarından adreslerinden gençler tarafından on-line olarak yapılacaktır.

-Online başvuru yapma imkanı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.

-Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile deniz ve doğa kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.

-Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk),  aile geliri 1000 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2015 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecektir. Bu durumu on-line başvuru esnasında beyan edenler kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine geldiklerinde bu belgeleri ibraz edeceklerdir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden atama yapılacaktır.

-Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

-Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir.

-Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecektir.   12-13 yaş grubu (2002-2003 doğumlular) kızlar deniz kamplarına, 14-22 yaş grubu (1993-2001 doğumlular) kızlar doğa kamplarına, 12-15 yaş grubu (2000-2003 doğumlular) erkekler deniz kamplarına, 16-22 yaş grubu (1993-1999 doğumlular) erkekler doğa kamplarına başvuru yapabilir.

-Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır.

-Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

-Kamp yerlerini görmek ve kamp katoloğunu incelemek aşağıdaki linkleri tıklayın.  http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/FlyCamVideos.aspx

http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Katalog/

[ad name="Google Adsense"]

Kaynak: ab-ilan.com

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.