Öğrenci Kariyeri Banner

Genç Girişimcileri Destekleyen Program: Hackquarters Pioneers

Genç Girişimcileri Destekleyen Program: Hackquarters Pioneers
Hackquarters Pioneers programını anlatmadan önce Hackquarters'a değinmek gerekirse; Türkiye’deki girişimcileri hızlandırmak ve startup’lara profesyonel destek sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren, startup ekosistemini yakından tanıyan ekibi ile girişimcilerin projelerini global lige yükseltmeyi hedef alan, dünyada binlerce startup kurucusunun bulunduğu network’lerin de Türkiye ayağı konumunda faaliyet gösteren bir kuruluştur.

Girişim hızlandırma merkezi Hackquarters (HQ) sunduğu programlarla startup’ların yanlış iş modelleri, doğru müşterilere ulaşamama ve ürün bazında yapılan hatalar gibi değer kaybetme ve kapanmayla sona eren hikayelerini tersine çevirmeyi hedefliyor. 100 bin TL’yi aşan ek bütçe ile girişimleri destekleyen Hackquarters bu kapsamda, startup’ları anlaşmalı olduğu Amazon,Facebook ,Rackspace  gibi dünya markalarının girişim destekleme programlarına da dahil ediyor.hackquarters_1280x704

Hackquarters Pioneers ise, teknoloji, inovasyon ve yazılım gibi katma değeri çok yüksek alanlarda çalışmak isteyen lise ve üniversite öğrencilerinden bir aile oluşturmak ve onların ihtiyacı olan yönlendirme, tavsiye, deneyim ve eğitimlere ulaştırmak için tasarlanmıştır.

Hackquarters Pioneers’a katılmak isteyen insanların önceliklerinin değer yaratmak, problem çözmek, sorumluluk almak ve kendi potansiyellerini keşfedip, o potansiyeli gerçek projelere aktarmak olması isteniyor. Eğer başarmak için yüksek motivasyonunuz, sürekli bitmeyen bir merağınız ve yılmaz bir karakteriniz varsa bu program size çok şey katabilir.1458286644_Kaan_Ak__n_Hackquarters_Kurucu-1068x1068

Hackquarters program yöneticisi Kaan Akın, açıklamasında detaylı olarak şunları anlatıyor:

Pioneers programıyla hedefimiz en büyüğü üniversite öğrencisi olacak şekilde 100 öğrenciyi girişimcilik, teknoloji, inovasyon ve yazılım gibi katma değeri çok yüksek alanlarda çalışmak isteyen arkadaşlarımızdan bir aile oluşturmak ve onların ihtiyacı olan yönlendirme, tavsiye, deneyim ve eğitimlere ulaştırmak istiyoruz. Bu programa kabul edeceğimiz arkadaşlarımız Hackquarters Alpha olarak aramıza katılacak ve sadece kabul edilen arkadaşlarımız için özel düzenleyeceğimiz etkinlikler ve eğitimlerde ihtiyaçları olan bilgi, deneyim ve networke ulaştırıp, Türkiye’den bolca global şirket çıkmasına ön ayak olmasını istiyoruz.

Hackquarters Pioneers’a katılmak isteyen insanların önceliklerinin değer yaratmak, problem çözmek, sorumluluk almak ve kendi potansiyellerini keşfedip, o potansiyeli gerçek projelere aktarmak olmasını istiyoruz. Eğer başarmak için yüksek motivasyonunuz, sürekli bitmeyen bir merağınız ve yılmaz bir karakteriniz varsa bu program size çok şey katabilir.

Programın başvurusunu aşağıdaki başvuru bağlantısından yapabilirsiniz. Başvurulara baktıktan sonra muhtemelen Ağustos sonu itibariyle mülakatlar yapmaya başlayacağız. O yüzden erken başvurmanızı tavsiye ederim.

Pioneers’ın ilk büyük etkinliği Hackquarters Conversion’ı 1 Ekim’de yapmayı planlıyoruz. Sonrasındaki etkinliklerin içeriklerine ve tarihlerine Hackquarters Alpha’larının karar vermesini istiyoruz.

Başvurular için son tarih 10 Eylül! Sorularınızı kaan@hackquarters.co’ya gönderebilirsiniz. Başlığınıza Pioneers yazarsanız daha hızlı dönüş yapmaya çalışacağım. Sorulan soruları buradan sizlere tekrar aktaracağım.

Geçtiğimiz senelerde tanıştığım genç arkadaşlarımızdan birkaç tanesinin bile yaptıklarını düşününce, aynı misyona sahip 100 kişinin neler yapabileceğini düşünmek beni çok heyecanlandırıyor! Hadi, bekletmeden başvuruları yapmaya başlayın!”.

Programın son başvuru tarihi: 16 Eylül 2017

Başvurunuzu bu bağlantıdan gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.