Gelecekteki Mesleğinizi Önceden Seçmenizin Avantajları

Herkese merhaba arkadaşlar. Giderek tercih dönemine yaklaşırken böyle bir yazı yazmanın saçmalığının farkındayım fakat halen lisede olupta gelecekte ki mesleğini seçemeyen arkadaşlarımıza yardım etmemiz gerektiğini düşündüm. Hayat maalesef Türk dizilerinde ki gibi olmuyor, istediğimiz bir şeyi gerçekleştirebilmek için çok çaba sarf etmemiz gerekiyor. Yani maddi durumunuz ne olursa olsun gelecek kaygısı her insanda vardır bunu en aza indirmek için ise bazı şeyleri netleştirmek gerekir, gelecekte yapmak istediğimiz mesleği seçmek bunlardan biri. Peki mesleğimizi seçmemizin geleceğimizde nasıl bir rolü vardır hep beraber okuyalım ve öğrenelim.

İlk Olarak Kendimize Ait Gelecek Hakkındaki Planlarımızı Daha Sağlam Bir Zemine Oturtmuş Oluruz
21-06-2015-012612meslek-secimi

Demek istediğim şey gelecekte olmak istediğiniz konum için daha kaliteli ilerleme kayıt edecek olmanız. Şöyle düşünün ne olmak istediğinizi biliyorsunuz ve bunun için neler yapmanız gerektiğinin de farkındasınız, araştırmalarınızı yapmış ve bu yola baş koymuşsunuz. İşte bu konulara katılıyorsanız artık bazı eğlencelerden ve yapmaktan zevk duyduğunuz şeylerden fedakarlık etme zamanı gelmiş demektir.

Kendimiz için uzun dönemli planlar yapmamız gerekiyor tek bir plan yapıp ona uyarsanız monotonluktan sıkılacak ve fikrinizin değişmeye başladığını hissedeceksiniz o yüzden bolca plan yapın ve bunları gerçekleştirmek için elinizden geleni yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kişiliğinizin Doğru Yönde Gelişimi İçinde Çok Önemli Bir Rol Almakta
girisimcilik-nedir

Her çocuğun ebeveynlerinden duyduğu klasik bir cümle vardır. Ne olursa olsun iyi bir insan ol. Bu söz çok güzel ve hatırlanması gereken bir yere sahip. Neden mi? Çünkü bazen planlarımız ters gidecek ve işin içinden çıkamadığımız bir hal aldığında bu sözü hatırlayıp çevremizdeki insanları istemeden de olsa kırmamız gerektiğini ve kendimize sahip olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu durumlar başınıza o kadar çok gelecek ki en sonunda küçük şeylere can sıkmamızın bir anlamı olmadığını hatırlatacak ve yolumuza yani ters giden planlarımıza yeniden bakmamız için yeteri kadar odaklanmamızı sağlayacak. En sonunda ise olmak istediğiniz konuma geldiğinizde kişilik açısından pozitif izler taşıyacaksınız.

Olmak İstediğiniz Konuma Geldiğinizde Daha Az Küçük Hatalar Yapıyor Olacaksınız
kucuk_hata
Lisedeyken yaptığınız planlamalarınızdaki küçük hatalarınızı, olmak istediğiniz konuma geldiğiniz zaman daha az yapıyor olacaksınız veya yapmıyor olacaksınız. Bu da size geçmişte yapmış olduğunuz hatalardan ders çıkarmış ve hayat konusunda tecrübeli bir insan olduğunuzun bir göstergesi olmuş olacaktır.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

İyi Günler.

 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.