Öğrenci Kariyeri Banner

Gazelle İnovasyon Girişimcilik ve Araştırma Programı (GİGAP) Şanlıurfa’da başlıyor!

Gazelle İnovasyon Girişimcilik ve Araştırma Programı (GİGAP) Şanlıurfa’da başlıyor!
Siz de GİGAP’la iş fikrinizi Şanlıurfa Teknokent’te hayata geçirebilir, ulusal veya uluslararası finansal kaynaklara uzmanlar eşliğinde başvurabilirsiniz!

3 aylık bir süreç olan GİGAP Şanlıurfa Teknokent’te gerçekleşecektir. Program 18-19 Nisan’da Tarım, Gıda ve Su Girişimciliği, 26-27 Nisan’da Dijital Dönüşümle İstihdam alanlarına yönelik Design Sprint: İhtiyaç Odaklı Fikir Üretme Kampları ile başlayacaktır. Bu kamplarda alanında uzman mentorlar eşliğinde Şanlıurfa Bölgesi ihtiyaçlarına yönelik tasarım odaklı çözüm önerileri geliştirilecek, takımların iş fikirlerini şekillendirmeleri sağlanacaktır.

Sonrasında girişimci geliştirme programına başvurular alınacaktır. Program, seçilen 20 takımla 3 aylık eğitim, mentorluk ve TÜBİTAK BiGG Desteği, TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı, TKDK Destekleri, Avrupa Birliği Fonları, VCler ve melek yatırımcılar gibi finansal kaynaklara erişilmesi yönünde başvuruların hazırlanması ile devam edecektir.

Seçilen takımlar, 6 farklı alanda gerçekleşecek eğitimlerde iş fikirlerini doğrulamak ve geliştirmek için vaka örnekleri görecek, spesifik alanlara yönelik kritik noktaları kolaylıkla kavrayabileceklerdir.

  • Girişimciliğe Giriş ve İş Modeli Geliştirme

  • Gıda, Tarım ve Su Girişimciliği

  • Şirket Türleri, Startup Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hakları

  • Etki Yatırımı ve Sosyal Girişimcilk

  • Sunum Eğitimi ve Finansal Planlama

  • Finansal Kaynaklara Erişim


Takımlar, iş fikirlerinin finansal kaynaklara erişebilir hale gelmesi için mentorlarımız ile belirleyecekleri yol haritaları ve performans göstergelerinin yakın takibinin yapılacağı mentorluk seansları ile sürdürülebilir iş modellerine ulaşabileceklerdir. 9 farklı dikey alanda mentorluklar ve  iş fikirlerine göre özelleşmiş destekler ile takımlar teknoloji, pazar, ürün ve müşteri doğrulama faaliyetlerinde güçlenebilecek ve daha verimli bir planlama gerçekleştirebileceklerdir.

DYZ9j6

Eğer siz de;

  • Gıda, Tarım ve Su alanları dahil olmak üzere farklı alanlarda yenilikçi iş fikirlerine sahipseniz,



  • Girişiminizi 6 farklı alanda, gerçek vakaları içeren eğitimler ve iş modeli geliştirme çalıştayları ile güçlendirmek,



  • Girişiminizin spesifik ihtiyaçlarına yönelik birebir mentor görüşmeleri gerçekleştirmek,



  • Girişiminiz için ulusal ve uluslararası fonlara ve hibe desteklerine ulaşım konusunda destek almak istiyorsanız,


GİGAP tam size göre!

Program faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak için gigap.org ’u ziyaret edebilir, farklı alanlarda gerçekleşecek olan İhtiyaç Odaklı Fikir Üretme Kampları’na başvurabilirsiniz.

 

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.