Öğrenci Kariyeri Banner

Elon Musk Tesla'dan İstifa Etti, Yerine Robyn Denholm Geldi!

Elon Musk Tesla'dan İstifa Etti, Yerine Robyn Denholm Geldi!
Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla'daki görevinden ayrıldı. Şirket Musk'ın yerine getirilen kişiyi açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu ile sözleşmesi gereği istifa etmek zorunda kalan Musk'ın yerine gelen kişi şirketten yapılan resmi açıklama ile belli oldu. Tesla'dan yapılan açıklamaya göre, Musk'ın yerine Yönetim Kurulu Başkanı Robyn Denholm geldi.

Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu (SEC) ile sözleşmesi gereği istifa etmek zorunda kalan Musk, Denholm hakkında "Robyn hem teknoloji hem de otomotiv endüstrisinde geniş tecrübesi olan biri ve son 4 yıldır yönetim kurulumuzda üye olarak bize önemli katkılarda bulundu" açıklamasında bulundu.

Denholm ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bu şirkete ve misyonuma inanıyorum. Elon ve Tesla ekibinin sürdürülebilir kârlılık elde etmesine yardım etmeyi dört gözle bekliyorum."

em

Yönetim kurulu başkanlığını Denholm'a devretmek durumunda olan Musk, CEO'luk görevine devam ediyor.

SEC, Musk'ın ayrıca CEO'luktan da istifa etmesi gerektiğini açıklamıştı. Şirkete uzun süredir danışmanlık yapan ve ''gizli başkan'' olarak da nitelenen Denholm'un 6 ay içinde yeni görevine başlaması bekleniyor. Zira, Tesla halka arzı olan bir şirket olduğu için 6 aylık bir ihbar süresinin geçmesi beklenecek.

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.