Elio

Timothée Chalamet...
Son zamanlarda sıkça duyduğumuz bir isim; Timothée Chalamet. Özellikle Call Me By Your Name adlı filmden sonra. Çoğumuz bu film ile birlikte onu tanıdık. Fakat gördüğümüz, buzdağının yalnızca görünen kısmı. Geri kalanına ise birlikte göz atalım.

1995, Manhattan doğumlu oyuncu öncelikle kısa filmler ile açılışı yaptı. Bunu Homeland dizisi takip etti. Jason Reitman’ın yönetmenliğini yaptığı Men, Women & Children adlı filmde Danny Vance karakteri ile karşımıza çıktı. Law & Order, Loving Leah ve Royal Pains gibi dizilerde de yer aldı.
Çoğumuzun hayranlıkla izlediği Interstellar’da ise Tom karakterini canlandırdı. Sonrasında ise Lady Bird, Call Me By Your Name gibi ödül avcısı filmlerde yer aldı. Özellikle Call Me By Your Name’de üstlenmiş olduğu Elio karakteriyle 2017 En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülüne aday oldu. İlerleyen zamanlarda mutlaka Oscar alacağı yönünde düşünceler dolaşıyor etrafta. Umuyoruz ki doğrudur çünkü sonuna kadar hak ediyor.
Call Me By Your Name’i biraz daha açmak gerekirse; Andre Aciman’ın aynı isimli kitabından beyaz perdeye aktarılmıştır. Timothée’ya Armie Hammer eşlik ediyor ve ortaya kalbimizi acıtan bir film çıkıyor.

tititi_790x445

Flaş Kartlar

Biraz daha derine inmek gerekirse, Timothée sanatçı bir aileden geliyor. Buna rağmen çocukken futbolcu olmanın hayalini kuruyormuş duyduğumuz kadarıyla.
‘’ Fransa'daki bir futbol kampında antrenörlük yaptım. On üç yaşımdaydım, koçluk yaptığım grup ise altı ile on yaşındaki çocuklardan oluşuyordu.’’

Aynı zamanda eğlenceli kişiliğiyle de dikkat çekiyor. Lisede bir öğretmeni için rap yaparken onu izlediğiniz zaman gözünüzdeki imajı biraz değişebilir. (Link)

ti2_790x445

Elbette Fransız asıllı olduğu için Fransızca'yı akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Call Me by Your Name’in çekimleri sırasında İtalyanca'yı da öğrenmeye başladı.
Selena Gomez ile birlikte A Rainy Day in New York isimli bir filmde yer alacak. Bu seçim çoğu destekçisinin onaylamadığı bir seçim aslında. Buradan kazandığı parayı Time’s Up, the LGBT Centre in New York, ve Rainn adlı kurumlara bağışlayacağını açıkladı.

Uzun lafın kısası mutlaka takip edilmesi gereken bir oyuncu. Dikkate alınması gereken yeteneğinin yanında kendini durmadan geliştiren, etkileyici bir kişilik. Kariyeri ilerledikçe daha fazla gözler önüne serileceğinden, başarısını da ikiye katlayacağından şüphemiz yok.

Özgün İçerik: Tuğçe Parlak

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.