Öğrenci Kariyeri Banner

EGET Vakfı Burs Başvurusu!

EGET Vakfı Burs Başvurusu!
EGET Vakfı (Eğitim, Geriatri, Ekolojik Tarım, Turizm Vakfı), Türkiye genelinde lisans düzeyinde öğrenim gören, görecek olan ve görmeye hak kazanmış; ancak öğrenimine maddi imkansızlıklar nedeniyle devam etmekte zorlanan, T.C. vatandaşı başarılı öğrencilere, EGET Vakfı tarafından, vakıf web sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulmasını takiben, belirlenen temel ilkeler ışığında yapılacak özenli seçimler sonucunda verilecek burs ile ilgili işlem ve esasları kapsar.

Başvuru Şartları

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 2. Türkiye'de öğrenim görmek,

 3. Sabıka kaydı bulunmaması ve devam edilen öğretim kurumundan disiplin cezası almamak. (Disiplin cezası alması durumunda bursun devam edip etmeyeceği Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.)

 4. Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak.

 5. Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak.

 6. Ara sınıflar için, genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 notunu tutturmuş ve bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.

 7. İki senelik meslek yüksekokulundan dikey geçiş sınavı ile 4 senelik üniversite programına geçen öğrenciler de EGET Vakfı bursuna başvurabilirler.

 8. Burs alanın isteği ve EGET Vakfı Yönetim Kurulu’nun onayıyla yılda 3 (üç) gün, herhangi bir sosyal sorumluluk projesinde çalışmayı kabul etmek.


Aday Olamayacaklar,

 • Yabancı uyruklu öğrenciler.

 • Başka bir özel ya da resmi kurumdan burs alan öğrenciler. (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan kredi veya burs alanlar ile %40’ın üzerinde engeli bulunup da bir başka kurumdan burs alan öğrenciler ve yakınlarından nafaka alanlar aday olabilir.)

 • Polis Akademisi ve Askeri Okul öğrencileri,

 • Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden muhtaç aylığı alan öğrenciler,

 • Tek dersten dolayı beklemiş olanlar hariç, eğitim öğretim süresini tamamlamış öğrenciler,

 • Vakıf üniversiteleri, açıköğretim fakültesi ve uzaktan eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler.


Burs başvuruları ilgili linkten 15 Eylül 2017 tarihinden itibaren yapılabilecektir. Detaylı bilgilendirme için ilgili linki ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

 

 

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.