Öğrenci Kariyeri Banner

Depremzede Öğrencilerin KYK Kredisi Bursa Dönüşecek!

Depremzede Öğrencilerin KYK Kredisi Bursa Dönüşecek!

Depremzede öğrencilere burs desteğinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yakınını kaybeden okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine 2022-2023 eğitim öğretim yılı sonuna kadar burs vereceklerini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da konunun detaylarını açıkladı. 

Burs başvuruların bakanlıktan yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kredi alanların kredileri bursa dönüştürülecek. Yurtlara öncelikli onlar yerleştirilecek." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT Haber'e yapığı açıklamada şunları söyledi:

"Hala KYK yurtlarında hizmet veriliyor. Yeter artık denilene kadar. Süreci devam ettiriyoruz. Yurt inşası devam edecek. Devletimizin yurtlarını depremzedelere açtık. 383 bin depremzedeyi yurtlarda ağırladık. 132 bin kardeşimizi hala misafir ediyoruz. 3 öğün sıcak Yemek hizmeti veriyoruz. Kreş çağı için sınıflar oluşturduk. Sınava hazırlanan yavrularımız için takviyeler düzenledik. Depremde yakınlarını kaybeden, evi iş yeri hasarlı öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi alanların kredileri bursa dönüştürülecek. Yurtlara öncelikli onlar yerleştirilecek. Bakanlığa başvurarak yararlanabilecekler."

Kaynak

 


Kardelen Özen

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Kardelen Özen..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.