Öğrenci Kariyeri Banner

Deprem Bölgesindeki 5 İl Eğitime Ara Verdi

Deprem Bölgesindeki 5 İl Eğitime Ara Verdi

6 Şubat Kahramanmaraş depreminin üstünden tam 1 yıl geçti.

Gerçekleşecek taziye, mezarlık ziyaretleri ve anma törenlerinden kaynaklı oluşabilecek trafik yoğunluğu nedeniyle Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep'te eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi: "6 Şubat 2023'te ilimiz merkezli meydana gelen depremlerin yıl dönümü sebebiyle taziye ve mezarlık ziyaretleri, anma törenlerinden kaynaklı ilimiz genelinde trafik yoğunluğu yaşanacaktır. Buna ek olarak öğrenci taşımasında kullanılan servis araçları da fazladan bir trafik yoğunluğu oluşturacaktır. Bu sebeple ilimiz genelindeki resmi ve özel her kademedeki okul ve kurumlardaki eğitim ve öğretime 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün süreyle ara verilmiştir." 

Hatay

Hatay'da 6 Şubat 2023'te meydana gelen ve Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin yol açtığı yıkım ve can kaybının ardından, afetin birinci yıl dönümünde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi. Hatay Valiliği, bu kararı kamuoyuna duyurdu.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla bugün eğitim-öğretime ara verileceğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, deprem yıl dönümü etkinlikleri kapsamında anma programlarının düzenleneceği bildirildi. Ek olarak Adıyaman Valiliği yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: "İlimizde düzenlenecek anma programı, vatandaşlarımız tarafından yapılacak kabristan ve taziye ziyaretleri dolayısıyla yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiğinden, ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat Salı günü bir gün eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan personellerimize de her türlü kolaylık sağlanacaktır."

Malatya

Valilik tarafından yapılan resmi açıklamada, depremlerin yıl dönümü sebebiyle anma etkinliklerinin düzenleneceği vurgulanarak, şu sözlere yer verildi: "İlimizde düzenlenecek anma programı, vatandaşlarımız tarafından yapılacak kabristan ve taziye ziyaretleri dolayısıyla yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiğinden, ilimiz genelinde resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün ara verilmiştir. Ayrıca, anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan personellerimize kamu hizmetini aksatmayacak şekilde kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirler alınarak her türlü kolaylık sağlanacaktır." 

Gaziantep

Gaziantep Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla il genelinde eğitime bugün kısa bir ara verileceğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, depremlerin yıl dönümü nedeniyle eğitime ara verildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "11 ilimizi etkileyen ve asrın felaketi olarak kabul edilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü nedeniyle Nurdağı ve İslahiye ilçelerimizde 06 Şubat 2024 Salı günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." 


Nurcan Köse

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Nurcan Köse..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.