Çok Başarılı İnsanların Diğer İnsanlara Göre 10 Farkı

Bazen öyle başarılı hikâyeler dinliyoruz ki, dünya üzerindeki misyonumuzu sorgular hale geliyoruz. Sonuçta onlar da insan, bizler de. Belli ki, yaptıkları farklı bir şey var; yoksa hayatlarımız bu kadar farklı olmazdı. Peki nedir bu farklar?

Neden farklılar?
İnanılmaz derecede başarılı insanların hayata bakışı farklıdır. Bu da onların yaşam, çalışma, yatırım gibi aksiyonlarında farklı davranmalarına neden olur.

Büyük düşünürler
Başarılı insanlar problemlere büyük çözümler bulmaya çalışırlar. Tim Draper, sadece büyük problemlere çözümler üreten girişimcilere yatırım yaptığını, çünkü sadece büyük çözümlerin büyük değişimler ve fırsatlar getirebileceğini söylüyor.

Çevrelerinde her zaman büyük yetenekler olur
Çok başarılı insanlar, kral olmak yerine başarılı olmayı tercih ederler. Bu sebeple çok iyi bir ekipleri olur. Son derece yetenekli olan bu insanlarla başarı, kesin sonuçtur.

Büyük ve hesaplanmış riskler alırlar
Hesaplanmış riskler, kumar oynamaktan farklıdır. Sürekli ekonomi makalelerinde, insanların “risk aldığını” okuruz, ancak bu riskler bir çok ihtimali çoktan içinde bulundurmuştur ve göze almaya değerdir. Steve Jobs’ın tüm muhtemel olumsuz dönüşlere rağmen Apple’a geri dönmesi büyük bir riskti. Şirketi küllerinden doğurdu.

Gerçekleştirirler
Başarılı insanlar büyük hayallerden ve planlardan bahsetmezler. Onlar bu planları gerçekleştirirler. Sadece güzel bir fikre sahip olmak ya da ağzı iyi laf yapmak yeterli değildir. İkisi aynı anda gerekir. Çoğu başarılı insan da iyi fikirleri bulmamış, ancak çevresindekilerin fikirlerini alevlendirmişlerdir.

Okurlar
Her şeyi bildiğinizi düşünürseniz, hiçbir şey öğrenemezsiniz. Başarılı insanların en çok yaptığı şey de budur: Öğrenmek. Dünyayı değiştirecek kadar başarılı olmak isteyenler, dünya üzerinde ne kadar küçük olduklarını ve öğrenecek ne kadar çok şeyleri olduğunu çok iyi bilirler. Bu sebeple, çok okurlar.

Zor ama akıllıca anlaşma yaparlar
Eskiler, zenginlerin harcaya harcaya zengin olmadığını söyler. Hayırseverlik konusunda elleri açık olan bu kişiler için konu iş olduğunda, elleri baya sıkıdır. Anlaşma yaptıkları her notada, tüm detayları dikkatle incelerler. Bu sayede, ilerideki riskleri azaltırlar.

Belirli bir rutinleri vardır
Başarılı insanların günlük ve hatta haftalık rutinleri bellidir. Bunu bozmayı pek sevmezler. Sürekli değişken rutinler, onları yorduğu ve stres yarattığı için riske girmeyi istemezler.

Alışverişe değil, ilişkilere odaklanırlar
Beraber iş yaptıkları insanlarla uzun soluklu çalışmalar yapmak isterler. Bu sebeple kazandıkları miktardansa, kurdukları ilişkiye bakarlar.

Birbirleriyle aynı ortamlarda bulunurlar
Çok başarılı insanları çevresinde genelde çok başarılı insanlar vardır. Beraber çalışmayı ve başarıya ulaşmayı severler.

Önemserler
Dünyayı önemsemek, ihtiyaçları öğrenmektir. Büyük değişimler, insanların hayatını etkiler. Bu sebeple, onlar için anlamı olan şeyleri yapmayı severler.

Kaynak

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.