Cevdet İnci Eğitim Vakfı İNCİVAK Burs Başvuruları Başladı!

İNCİ VAKFI , başarılı ve başarısı sürekli, ancak maddi olanaktan yoksun öğrencilere öğrenim hayatlarındaki başarılarının sürekliliği paralelinde burs imkanı sağlamaktadır.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı bursları, ilköğretimden üniversiteye kadar öncelikli olarak başta İzmir, Manisa ve Aydın olmak üzere devlet okullarında okuyan ve üstün başarı gösteren öğrencilere eğitim-öğretim döneminde süresince verilir. Eğitim kademesine ve vakıf yönetim kararına göre burs miktarları değişiklik gösterebilir.

Başvuru ve Değerlendirme İçin Koşullar

Cevdet İnci Eğitim Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim-öğrenimlerini sürdürmelerini sağlamak, böylece ülkemize yetenekli, çağdaş, ülke sever ve toplumuzun değerlerine saygılı bireyler kazandırmak amacıyla bütçesi dahilinde ilkokuldan üniversite seviyesine kadar burs imkanı sağlamaktadır.

Vakfımız devlet okullarında örgün eğitim gören, başka yerden burs almayan, başarısı sürekli ve maddi imkanları kısıtlı öğrencilere eğitim bursu verebilmektedir.

Burs başvuruları her yıl  “15 Ağustos – 15 Eylül” tarihleri arasında kabul edilmektedir.

Tüm kademelerden öğrenciler, aşağıda belirtilen koşulları taşımaları durumunda başvurularını “Burs Başvurusu” sayfamızdan online olarak iletmeleri beklenmektedir. Bu yolla başvuran adaylar ile gerekli bilgilendirmeleri yapmak adına vakfımız tarafından iletişime geçilecektir.  Belirtilen tarihler dışında burs başvurusu yapılması durumunda burs başvuruları bir sonraki başvuru döneminde dikkate alınır.
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar
Burs başvuru formunda tüm alanların doldurulması gerekmektedir. Boş alan bırakılması halinde sisteme kayıt yapılamamaktadır. Zorunlu doldurulması gereken alanlarda veri olmaması durumunda aşağıdaki şekilde doldurunuz.
Sayısal Verilerde = 0 ibaresi kullanılabilir.
Sözel Verilerde = YOK ibaresi kullanılabilir.

Örneğin: Tek kardeş iseniz,
Doldurulması gereken alanları aşağıdaki gibi doldurunuz.
AİLEDEKİ KARDEŞ SAYISI ( ADAY ÖĞRENCİ HARİÇ) : 0
KARDEŞ1, YAŞI: 0
KARDEŞ 1, ÖĞRENİM DURUMU :YOK


YÜKLENECEK BELGELER
Üniversite öğrencileri için ;
Yüklenecek Belgeler kısmına aşağıda belirtilen belgeleri eklemeniz zorunludur. Eklenmemesi durumunda başvuru dikkate alınmayacaktır.
1. ÖSYM Sonuçları belgesinin fotokopisi veya ekran görüntüsü
2. Öğrenci Belgesi (Orijinal, ilgili öğretim yılı dönemine ait)
İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise öğrencileri için;
Yüklenecek Belgeler kısmına aşağıda belirtilen belgeleri eklemeniz zorunludur. Eklenmemesi durumunda başvuru dikkate alınmayacaktır.
1.Son dönem karne ve başarı belgesi
2.Öğrenci Belgesi (Orijinal, ilgili öğretim yılı dönemine ait)

Cevdet İnci Eğitim Vakfı Bursu Temel Kriterleri

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

  • TC Anayasası değerlerine bağlı olmak

  •  Her sınıfta tüm derslerden başarılı olmak ve başarı ortalaması olarak; yüz (100) üzerinden değerlendirme yapılması durumunda (75)’den, dört (4) üzerinden değerlendirme yapılması durumunda (3.0)’den aşağı olmamak

  • Bir başka kurum, kuruluş ya da kişiden burs almıyor olmak.


– YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN EK OLARAK – 

  • Örgün eğitim programlarında okuyor olmak

  • Sosyal sorumluluk projelerinde görev almak ve bunu belgeleme


 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.