Bugün, Girişimcilik Konusunda Bilgi Edinmek İsteyenlere Özel Etkinlik

Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından olarak her ay düzenlenen Bilmed Networking adlı etkinlikte bu ay Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Girişimcilik Merkezi Direktörü Oğuzhan Aygören ile Girişimcilik konusu konuşulacak.

Oğuzhan Aygören Hakkında

Oğuzhan Aygören, Boğaziçi Üniversitesi'nde pazarlama ve girişimcilik alanında Dr. öğretim üyesi ve aynı zamanda BloombergHT kanalında haftalık olarak yayınlanan "Girişimcilik Dünyası" programının ve BusinessHT kanalında yine haftalık olarak yayınlanan Girişimcilik web yayınlarının yapımcısı ve sunucusudur. Pazarlama, Girişimcilik, E-ticaret, Yeni Ürün Tasarımı, İnovasyon ve Dijital Ekonomi alanında dersler vermektedir. Boğaziçi Üniversitesi'nde Girişimcilik Merkezi direktörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İnovasyon ve Girişimcilik Sertifika Programının ve Uluslararası Rekabet ve Ticaret yüksek lisans programının koordinatörlüklerini yürütmekte ve Teknopark yönetim kurulunda görev yapmaktadır.

https___cdn.evbuc.com_images_79023011_25020958203_1_original

Lisans eğitimini 2002 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra 2004 yılında Koç Üniversitesi ve London Business School’dan MBA derecesini, 2013 yılında da Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden pazarlama alanında doktora derecesini almıştır. Aynı sene İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde yardımcı doçent olarak akademik hayata başlamış ve ayrıca doktora sonrası araştırma için 2014 yılı güz döneminde University of California, Berkeley’de ve 2016 yılı yaz döneminde Stanford Üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak görev yapmıştır. 2015 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü akademik kadrosuna katılmıştır. Akademiye katılmadan önce, Procter and Gamble’da inovasyon ve iş süreçleri yönetimi üzerine çalışmış ve 2007 yılında Londra merkezli Kindo isimli bir startup'a katılmıştır. Aileler için sosyal ağ sunan Kindo 2008 yılında aldığı yatırım ile MyHeritage isimli firmaya satıldıktan sonra mobil teknolojiler ve e-ticaret üzerine girişimlerde bulunmuştur.

Startup'ların değer üretimi, şirketlerin yenilikçi ve girişimci olması, marka yönetimi, tüketici tercih davranışı ve siyasal pazarlama konularında araştırmalar yapmaktadır. Halen çeşitli firmalar için pazar araştırmaları, müşteri yönetimi, girişimcilik ve inovasyon konularında danışmanlık ve eğitim vermekte ve Endeavor, Starter's Hub, Mentor Effect, Workup, DreamBigg gibi bir çok girişimcilik oluşumunda mentor ve danışman olarak yer almaktadır.

Bilmed Networking Etkinlikleri Hakkında

Bilkent Mezunlar Derneği olarak her ay yaptığımız Bilmed Networking seminerlerinden konusunda uzman bir konuşmacı güncel bir konu hakkında bizleri bilgilendiriyor. Yeni bilgiler edinmek ve yeni insanlarla tanışmayı amaçladığı gibi Bilkent Üniversitesi mezunları arasındaki arkadaşlığı ve işbirliğini de kuvvetlendirmek istiyor. Bu etkinlik sadece Bilkent mezunlarına açık bir etkinlik değildir, isteyen herkes katılabilir.

Murat Erdören’in düzenlediği ve Oğuzhan Aygören’in konuğu olduğu Girişimcilik Neye Benzer etkinliği, ING İnovasyon Merkezi’nde düzenleniyor. Etkinlik ücretsiz olarak herkesin katılımına açık.

Etkinliğe katılmak için Tıklayınız

 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.