Öğrenci Kariyeri Banner

Boğaziçi Yatırım Akademisini Kaçırma!

Boğaziçi Yatırım Akademisini Kaçırma!
Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, öğrencilere nasıl bilinçli yatırım yapılır sorusunu cevaplamak üzere Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’nin 3.sünü düzenliyor. Boğaziçi’nin tek yatırım etkinliği olma özelliğini taşıyan Boğaziçi Yatırımcı Akademisi bu yıl alanında önemli birçok ismi 2-3-4 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü İbrahim Bodur Oditoryumu’nda bir araya getirecek!

Türkiye’nin en köklü ve en büyük öğrenci kulübü olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 3.sünü düzenleyeceği Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’nde bu sene Açıl Sezen, Ahmet Mergen, Ateşan Aybars, Baki Atılal, Burak Kanlı, Cüneyt Paksoy, Tuğberk Çitilci ve daha fazla isimle beraber temel analiz, tekniz analiz, davranışsal finans, piyasa analizi, viop ve forex gibi yatırım konusunda çeşitli oturumlara konukluk edecektir.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yatırımı uzmanlarından öğrenmek için buraya tıklayarak kaydol!

Investimate Yarışmasını Kaçırma!

INVESTIMATE

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, bu dönem 4. kez düzenleyeceği öğrencilere yönelik Boğaziçi’nin tek sanal yatırım yarışması Investimate’i başlatıyor! Yatırım konusunda ilgili öğrencileri bilinçli yatırım tecrübesi kazandırmayı amaçlayan yarışma 6 hafta sonrasında büyük finalle birincilerine yurtdışı seyahat ödülü sunmaktadır. Sanal yatırım alanında yarışmaların ilki olan Investimate, bu yıl Turkish Bank sponsorluğu ile 12 Mart’ta başlayıp 6 hafta sürecek bir maceraya katılımcılarını bekliyor.

Türkiye’nin en köklü ve en eski öğrenci kulübü olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, yine bir ilke imza atarak kampüsteki ilk ve tek sanal yatırım yarışması Investimate’de katılımcılarına 6 hafta boyunca sanal 100.000 ₺ ile  hisse senedi, viop gibi araçlara canlı veriler ile yatırım yapma imkanı sağlayarak öğrencilerin piyasaya olan ilgisini arttırmayı amaçlıyor. Her haftanın ayrı birincileri seçilirken tüm 6 hafta sonunda kazancını en çok arttıran 8 kişi finale katılmaya hak kazanıyor. Geçen senelerde birincilerini New York, Londra, Dubai gibi finans merkezlerine götüren Investimate bu sene seni nereye uçuracak?

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Tek tıkla kaydol, büyük ödülleri kaçırma! Kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü 1953 yılında Robert Kolej bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulübümüz 1975′te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır. Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, 21 yıldır bir pazarlama yarışması olan Brandmarker’ı gerçekleştirmekte, Türkiye’nin ilk ve tek sanal yatırım yarışması olan Investimate’i düzenlemektedir. Pek çok konuda diğer öğrenci kulüplerine örnek teşkil eden “ilk”ler gerçekleştiren İK, Türkiye’yi ” Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü çizgisiyle Türkiye’nin öğrenciler tarafında çıkarılan ilk iş dünyası ve ekonomi dergisi Foreline’i çıkartan kulüp olmasının yanı sıra kısa adı İKTP olan İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun da kurucularından biridir.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Alt Katı

www.buik.net

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.