Blackboard Ana Sponsorluğundaki "En İyiler" Sıralamasında Türkiye'den 5 Türk Üniversite Var

iyi_universitelerTimes Higher Education, her yıl hazırladığı Dünya Üniversite Sıralamasına ek olarak bu yıl BRICS ve Gelişmekte olan Ülkeler En İyi Üniversiteler Araştırmasını yayınladı Bugün dünyanın en iyi üniversitelerinden yüzde 72'si tarafından tercih edilen, önde gelen e-eğitim ve uzaktan eğitim teknolojileri ve çözümleri şirketi Blackboard ise Times Higher Education BRICS ve Gelişmekte olan Ülkeler En İyi Üniversiteler Araştırması'nın ana sponsoru oldu.

Times Higher Education, her yıl hazırladığı Dünya Üniversite Sıralamasına ek olarak bu yıl BRICS ve Gelişmekte olan Ülkeler En İyi Üniversiteler Araştırmasını yayınladı Bugün dünyanın en iyi üniversitelerinden yüzde 72'si tarafından tercih edilen, önde gelen e-eğitim ve uzaktan eğitim teknolojileri ve çözümleri şirketi Blackboard ise Times Higher Education BRICS ve Gelişmekte olan Ülkeler En İyi Üniversiteler Araştırması'nın ana sponsoru oldu.

Thomson Reuters'in ölçekleme analiz metotlarıyla katkı sağladığı global araştırma, dünya standartlarında bir üniversite olmak için gereken 5 başlıkta toplanan- öğretim/öğrenim ortamı, araştırma, kaynak gösterilme, inovasyon ve uluslararası görünüm- 13 performans göstergesi çerçevesinde hazırlandı. Global araştırmada Türkiye'den Boğaziçi Üniversitesi (5'inci), İstanbul Teknik Üniversitesi (7'nci), Ortadoğu Teknik Üniversitesi (9'uncu), Bilkent Üniversitesi (12'inci) ve Koç Üniversitesi (20'inci) sırada yer aldı. BRICS ve Gelişmekte olan Ülkeler En İyi Üniversiteler Araştırması'nın lansmanı Koç Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Haberin tamamı ve devamı için tıklayınız.

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.