Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Aktaş Eğitim Vakfı, bu eğitim öğretim yılında, başarılı ancak maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere eğitim bursları verecektir. Vakıf  tarafından belirlenecek, Lise ve dengi Teknik Okullar, başta olmak üzere, Meslek Yüksek Okulları, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine burs verilmektedir.

Aranan Nitelikler

  1. Teknik öğrenim kurumu veya en az dört yıl süreli tam zamanlı/örgün eğitim düzeninde yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak.

  2. Doktora ve araştırma bursları dışında, 26 yaşından büyük olmamak.

  3. Askerlik ile ilişkisi olmamak.

  4. Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmıyor olmak.

  5. Başka bir kurumdan maaş, ücret veya burs almıyor olmak.

  6. Başarılı bir öğrenci olmak. (100 üzerinden en az 75, 4,00 üzerinden en az 3,00 ortalamaya sahip olmak).

  7. Kazandığı okul giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmek.

  8. Adli sicilde kaydı bulunmamak.

  9. Kimsesiz ve aynı zamanda mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi durumu elverişli olmayan ailelerin çocuklarına burs verilmesi esas olup, burs verilecek öğrenci sayısının sınırlı olması durumunda, başarı derecesi yüksek olan adaylara öncelik tanınır.

  10. Aile durumu, (Yetim, Öksüz veya Anne-Baba ayrı olan öğrencilere öncelik tanınır).


Aktaş Eğitim Vakfı için burs başvurusu 01.07.2018-31.07.2018 tarihleri arasında olup, aşağıdaki linkten başvuru işlemine yapabilirsiniz.

2018-2019 Öğretim Yılı Burs Başvurusu için tıklayınız.

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.