Öğrenci Kariyeri Banner

51 Yaşında 5 Üniversite Mezunu Şakir Kayadan İle Tanıştınız Mı?

51 Yaşında 5 Üniversite Mezunu Şakir Kayadan İle Tanıştınız Mı?
Sizleri Şakir Kayadan ile tanıştıralım. Kendisi 51 yaşında, Orta Doğu Teknik, Atılım ve Anadolu üniversitelerinde tam 5 bölüm bitirmiş. Şakir Kayadan, okuma azmiyle gençlere gerçekten örnek olmalı.

Mezuniyet töreni için Eskişehir'e gelen Kayadan, Ankara'da bir kamu kurumunda çalışıyormuş. Hayatını okumaya adadığını belirten Kayadan, yıllar önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olmuş. Kayadan, daha sonra bu alanda yüksek lisans eğitimi de almış. Araştırmacı bir kişiliğe sahip olduğunu vurgulayan Kayadan; İngilizce, Arapça, Fransızca ve Almancayı temel seviyede öğrenmiş. Kayadan, okuyan ve yeni şeyler öğrenen insanın daha zinde olduğuna inanıyor.

Kendisinin yaptığı güzel açıklama da şu:

"Okumayı çok seviyorum. Yüksek lisansın ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamladım. Daha sonra Atılım Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümünü dereceyle bitirdim. 'Okumanın yaşı yok' diyerek önce Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü, şimdi de Adalet Bölümünden mezun oldum. 

Önemli olan okuduklarımızı hayatta iyi şekilde uygulamak ve bizden sonrakilere aktarmak. Gençler enerjisini, yaşlılar da tecrübesini kullanıyor. Enerji ve deneyim bir arada kullanılırsa çok daha iyi olur. Bundan sonra kısa süre dinlenip dikey geçiş sınavı ile hukuk fakültesini tamamlamak istiyorum. Hukuk fakültesini bitirmeden okumaktan vazgeçmeyeceğim. Çok mutluyum, bunu herkese tavsiye ediyorum."

Kaynak

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.