Öğrenci Kariyeri Banner

2024-2025 Üniversite Ücretleri Açıklanmaya Başladı! Fiyatı 980.000 TL'ye Ulaşan Bölümler Var

2024-2025 Üniversite Ücretleri Açıklanmaya Başladı! Fiyatı 980.000 TL'ye Ulaşan Bölümler Var

2024-2025 akademik yılı için üniversitelerin lisansüstü ücret listeleri yayınlanmaya başladı. Bu yazıda, 2024-2025 döneminde bazı bölümlerin ücretlerinin ne kadar arttığına ve hangi bölümlerin en pahalı olduğunu inceleyeceğiz.

Üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra yüksek lisans için devam etmek istediklerinde artık yüksek lisans bölümleri çok farklı ücretlerle karşılaşabiliyorlar. Bunun için her yıl en dikkat çeken bölüm olan "Klinik Psikoloji" bölümünü inceleyeceğiz. Pek çok üniversiteye normal bölümler için ücretler yıllık 100.000 TL'den başlarken üniversiteye ve sunduklarına göre fiyatlar 300.000 liraya kadar çıkabiliyor.

Klinik Psikoloji Programı Hangi Üniversitede Bu Kadar Pahalı?

Henüz hangi üniversite olduğu açıklanmamış olsa da aldığımız duyumlara göre 980.000 TL'ye kadar çıkan tezli yüksek lisans programları bulunmakta. Şu ana kadar açıklananlar arasındaysa en pahalı bölüm şimdilik 625.000 TL ile Gelişim Üniversitesi'nde bulunuyor.

Lisans Eğitim Ücretleri Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrencilerin en çok ilgilendiği lisans bölüm ücretleriyse YKS tercih döneminden daha sonra açıklanacaktır. Bu dönem geldiğinde yine hem Instagram hem de web sitemiz üzerinden detayları sizinle paylaşıyor olacağız.


Tolga Kaan

Öğrenci Kariyeri'nde İçerik ve Medya Koordinatörü - İletişim ve İşbirlikleri için tolga_kaan[at]yahoo.com adresini kullanın.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.